16 października 2014

Jarosławskie schronisko najlepsze w województwie

W ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, 4 października 2014 r. na stacji Kolejki Leśnej w Majdanie k. Cisnej w Bieszczadach, odbyło się podsumowanie 54. Wojewódzkiego Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Prezesa Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej Mariusza Wermińskiego.

Po przeprowadzeniu lustracji schronisk na szczeblu wojewódzkim, Komisja Konkursowa przy Zarządzie Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Przemyślu przyznała I miejsce w kategorii schronisk stałych Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu w Jarosławiu.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych, w skład którego wchodzi jarosławskie SSM, Bartłomiej Kordas, otrzymał z rąk przedstawiciela Marszałka, Dyrektora Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Jarosława Reczka, Prezesa Mariusza Wermińskiego oraz Wiceprezesa Zarządu Głównego PTSM Mariana Dzimiry pamiątkowy dyplom oraz nagrody w postaci materiałów promujących walory turystyczne regionu podkarpackiego.

 Jednocześnie jarosławskie schronisko zostało zakwalifikowane na szczebel centralny konkursu, którego podsumowanie odbędzie się pod koniec października br. w Łodzi.

Organizatorzy wszystkim zaproszonym gościom zapewnili bogaty program, na który składał się m.in. przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, wręczenie statuetek Marszałka Województwa Podkarpackiego „Za szczególną aktywność w rozwoju turystki i jej promocji”, którą wraz z listem gratulacyjnym otrzymał m.in. dyrektor Bartłomiej Kordas,  wręczenie Odznak Honorowych „Za zasługi dla turystyki”, wręczenie powołań do Podkarpackiej Komisji Egzaminacyjnej Przewodników Górskich Beskidzkich,  ogłoszenie wyników regionalnego etapu konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny”.

           W uroczystościach brali udział także przedstawiciele Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka, którzy dla uczestników zorganizowali m.in. komisję lekarską, sprawdzian wiedzy ogólnowojskowej oraz konkurs palenia fajki. Swoją reprezentację miało również Bractwo Flisackie p.w. Św. Barbary z Ulanowa oraz przedstawiciele instytucji, firm i szereg osób związanych z ruchem turystycznym w naszym województwie. 

Monika Szarnik
Wydział Promocji, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej
Starostwa Powiatowego w Jarosławiu

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 października 2014

Biesiada "Nad Morawskim Łęgiem"

W Morawsku w niedzielę 5 października odbyła się II Biesiada na Morawskim Łęgiem. Zespoły uczestniczące w imprezie zaprezentowały tradycyjne potrawy gotowane z kapusty, chleb wypiekany według dawnych przepisów, autentyczne przedmioty dawnego gospodarstwa domowego oraz inscenizowane piosenki o tematyce kulinarnej."

zobacz materiał »
5 października 2014

Wypadek z udziałem rowerzysty

Mieszkaniec gminy Wiązownica ucierpiał we wczorajszym wypadku w Szówsku. Podczas manewru cofania z posesji 19-letni kierujący renault laguna najechał na 68-letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.

zobacz materiał »
1 października 2014

Owoce dla zdrowia

Szarlotka, ciasto marchewkowe, ryż z jabłkami i cynamonem – takie i wiele innych dań z kompozycji owocowo-warzywnych przyrządzają mieszkańcy gminy Tryńcza. Tych smacznych, a przede wszystkim zdrowych potraw i soków możemy mieć teraz pod dostatkiem, ponieważ 1 października Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał z Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie transport 19 ton jabłek i 11 ton marchwi. W sumie 30 ton rozprowadzono wśród mieszkańców trynieckich miejscowości.

zobacz materiał »
22 września 2014

51 Sesja Rady Powiatu

Radni na 51 Sesji Rady Powiatu przyjęli zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego. Wpisano do niego dodatkowe środki na inwestycje drogowe w wysokości ponad 2mln złotych.

 

zobacz materiał »
19 września 2014

Goście ze Szwajcarii w Gminie Tryńcza

17 września zakończyła się rewizyta Prezydenta szwajcarskiej gminy Gossau, który gościł w gminie Tryńcza przez kilka dni. We wtorek Pan Thomas Binder wziął udział w Sesji Rady Gminy. Podczas obrad została podpisana umowa w ramach projektu „Zdobywanie nowych doświadczeń w dziedzinie kultury w gminie Tryńcza w oparciu o wymianę szwajcarsko - polską". 

zobacz materiał »