8 października 2014

Przetarg na remont dworca w Jarosławiu ogłoszony!

8 października Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg nieograniczony na remont dworca kolejowo-autobusowego w Jarosławiu. Oferty można składać do 29 października. A szczegóły przetargu i projekt można znaleźć na stronie:

http://pkpsa.pl/pkpsa/przetargi/przetarg/przetarg.html?id=4199

 

Burmistrz Andrzej Wyczawski:

"To dla wszystkich dobra wiadomość, zwłaszcza że termin ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy remontu dworca był dwukrotnie przekładany w tym roku. Liczę na to, że remont ruszy w pierwszym kwartale nowego roku. Cały Jarosław czeka na to, by dworzec wreszcie stanowił wizytówkę miasta. Przypomnę, że nie było tak łatwo. Jako samorząd nie mamy wpływu na decyzje PKP. Możemy tylko monitować i wysyłać prośby. I tak też robiliśmy. W 2012 r. władze PKP podjęły decyzję o wyburzeniu jarosławskiego dworca. Odpowiedziałem wówczas natychmiast na reakcję społeczeństwa i skierowałem protest do PKP. Władze PKP wyraziły zgodę na remont, ale pod warunkiem zagospodarowania części powierzchni dworcowej. W efekcie zgodziłem się na wynajęcie 720 m kw. powierzchni, gdzie przeniesiemy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowo zwróciłem się o wykup terenu przed dworcem. Chciałbym urządzić tu parking i tak go zagospodarować, by był on prawdziwą wizytówką miasta. Ale na to musimy poczekać do zakończenia remontu."

Ewa Kłak-Zarzecka
Doradca Burmistrza Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 września 2014

OHP "Pomysł na siebie"

Projekt „Pomysł na siebie” organizowany w jarosławskim Ochotniczym Hufcu Pracy powstał z myśl ą o młodych ludziach chcących zdobyć doświadczenie zawodowe i kursowe, które umożliwi im w przyszłości zdobycie dobrej pracy. 

zobacz materiał »
2 października 2014

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann w COM

Jarosławskie Centrum Opieki Medycznej 2 października gościło wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna. N spotkaniu poruszono tematy dotyczące otwarcia Kierunku Medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim, zatrudniania młodych lekarzy oraz bardzo ważną kwestię pomocy finansowej dla jarosławskiej placówki.

zobacz materiał »
8 października 2014

Propozycja do budżetu obywatelskiego

27 września br. zakończyła się weryfikacja 33 propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na 2015 rok. Głosowanie ruszyło 1 października natomiast projekt do realizacji poznamy 24 października.Jedną z propozycji do budżetu obywatelskiego jest wybudowanie street workout parku oraz dwóch siłowni zewnętrznych.

zobacz materiał »
18 września 2014

Ćwiczenia alarmowe w Jarosławiu

Zgodnie z rocznym planem działania w zakresie bezpieczeństwa 18 września br. przeprowadzone zostały ćwiczenia obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. W ćwiczeniach wzięły udział  wydzielone siły i środki służb oraz instytucji m.in.: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Centrum Ratownictwa Medycznego, Jednostki Strzeleckiej „Strzelec".

zobacz materiał »
6 października 2014

Wypadek na ul. Pruchnickiej

Na ul. Pruchnickiej w Jarosławiu wieczorem 6 października doszło do kolizji dwóch aut. Kierowca wyjeżdżający samochodem osobowym z bocznej ulicy nie zachował należytej ostrożności  i spowodował zderzenie z prawidłowo jadącym w kierunku Pruchnika samochodem.

zobacz materiał »