24 listopada 2014

Wielka Uliczna Zbiórka Darów i wielkie serce jarosławian

Wczoraj (23.11) w 27 punktach handlowych Jarosławia została zorganizowana Wielka Uliczna Zbiórka Darów. To część odbywającej się w naszym mieście już po raz 11, ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W przedsięwzięcie zaangażowało się 85 wolontariuszy - pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele Stowarzyszenia Opiekuńczego „Pomoc", Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (ZSO im. książąt Czartoryskich, ZSDiG im. A. Witkowskiego i ZSTiO im. S. Banacha). Akcję promowali i wsparli podarkami również burmistrz Andrzej Wyczawski z małżonką. Zarejestrowanych sztabów mamy już osiem (MOPS, PWSTE, ZSBiO, ZSTiO, ZSP, PG nr 1, SP nr 6, MP nr 9), a będzie ich jeszcze więcej.

Przedsięwzięcie trwa do końca grudnia br. Zbierana jest żywność długoterminowa, środki czystości, obuwie, przybory szkolne, książki, zabawki i słodycze. Nie przyjmowane są środki finansowe. Dary można przekazywać bezpośrednio do MOPS-u, oznaczonych plakatami szkół, przedszkoli i innych instytucji oraz, podobnie jak wczoraj, wrzucać do specjalnych koszyków w punktach handlowych. Z zebranych do połowy grudnia artykułów MOPS przygotuje paczki świąteczne, które 18 grudnia br. podczas planowanej imprezy mikołajkowej przekaże dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. Pozostałe paczki zostaną przekazane również po zakończeniu akcji.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 listopada 2014

Tygodniowy Serwis Informacyjny

Tygodniowy Serwis Informacyjny od 15-21.11.2014

zobacz materiał »
20 listopada 2014

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2014”

Jarosław już po raz 11 przystępuje do Ogólnopolskiej Akcja Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2014”. Celem Akcji podobnie jak w ubiegłych latach jest udzielenie pomocy dzieciom mieszkającym w Jarosławiu, pochodzących z rodzin ubogich, wielodzietnych będących w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzin rozbitych.

zobacz materiał »
18 listopada 2014

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie tego aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w USA Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

zobacz materiał »
13 listopada 2014

Ostatnia Uroczysta Sesja Rady Miasta tej kadencji

Kadencja 2010-2014 dobiega końca. 13 listopada, na trzy dni przed wyborami samorządowymi odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Jarosławia szóstej kadencji. Była to okazja do podsumowania pracy radnych oraz pracy całego samorządu miejskiego.

zobacz materiał »
17 listopada 2014

Tygodniowy Serwis Informacyjny

Tygodniowy Serwis Informacyjnyod 7-14.11.2014

zobacz materiał »