3 grudnia 2014

Szpik dla pani Karoliny Lasek

29-latka choruje na chłoniaka i przeszczep komórek macierzystych jest dla niej szansą na wyzdrowienie. W Przeworsku chętnych do bezinteresownej pomocy było tak wielu, że nie zdołano przebadać wszystkich, dlatego w najbliższy piątek druga część akcji.

Karolina Lasek z Przeworska o chłodniaku dowiedziała się będąc w 2 miesiącu ciąży. Jej córeczka Lenka ma teraz dwa lata a ona ciągle walczy z chorobą wspierana przez lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Akcja pokazała, że wspierają ją też setki mieszkańców Przeworska. W jeden dzień zgłosiło się ponad 800 osób. I choć nie wszyscy mogli się zarejestrować w bazie fundacji DKMS to i tak to zainteresowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów. Do tego stopnia, że zabrakło pałeczek do wymazów, a przed punktem rejestracji ustawiały się długie kolejki. Dla Pani Karoliny to szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka i przeszczep, który może uratować jej życie ale też potwierdzenie tego że nie jest sama co mobilizuje do dalszej walki z chłoniakiem. Kolejna rejestracja dawców Dla Karoliny już w najbliższy piątek także w Przeworsku.

Wideo poniżej: 

źródło: TVP Rzeszów

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 listopada 2014

"Pruchnik Studia z dziejów miasta i okolic"

"Pruchnik Studia z dziejów miasta i okolic"

zobacz materiał »
21 listopada 2014

Wyniki wyborów w Przeworsku

Wyniki wyborów w Przeworsku

zobacz materiał »
21 listopada 2014

Wyniki wyborów w Radymnie

Przedstawiamy wyniki głosowania na Burmistrza Miasta Radymno i do Rady Miejskiej w Radymnie. Wyniki pochodzą z protokołów obwodowych komisji wyborczych.

zobacz materiał »
11 listopada 2014

Święto Niepodległości w Tryńczy

Święto Niepodległości w Tryńczy

zobacz materiał »
4 listopada 2014

Ostatnia Uroczysta Sesja Rady Powiatu tej kadencji

4 listopada Rada Powiatu Jarosławskiego spotkała się po raz ostatni w dobiegającej końca kadencji, na 54. sesji powiatowej. 

zobacz materiał »