4 grudnia 2014

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

W dniu 04.12.2014r. – w święto św. Barbary patronki zawodów niebezpiecznych – w Garnizonie Jarosław odbyły się uroczyste obchody święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez ks. arch. ppłk. rez. Andrzeja Surowca oraz kapelana Garnizonu Jarosław ks. mjr. dr. Tomasza Skupienia.

W tym samych czasie do jednostki przybyły dzieci i młodzież w ramach Dnia Otwartych Koszar. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem i uzbrojeniem żołnierzy jak również sprzętem wykorzystywanym w Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Do zwiedzania została także udostępniona Sala Tradycji JW. 3957 oraz wystawa żołnierzy uczestniczących w misjach pokojowych poza granicami kraju. Zwiedzający mieli możliwość poznania miejsca stacjonowania żołnierzy zwiedzając pododdziały jak również zasmakować żołnierskiej grochówki. Największą radość dzieciom sprawił pokaz multimedialny artyleryjskiego rzemiosła.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 listopada 2014

Wizyta ministra Mroczka u Podhalańczyków

Wizyta ministra Mroczka u Podhalańczyków

zobacz materiał »
12 listopada 2014

Sekretarz Stanu MON Czesław Mroczek w Jarosławiu

Sekretarz Stanu MON Czesław Mroczek w Jarosławiu

zobacz materiał »
12 września 2014

Dzień Otwarty Koszar

W Jarosławskiej Jednostce Wojskowej 12 września z okazji Święta Wojsk Lądowych został zorganizowany Dzień Otwarty Koszar. Mozna było obejrzec nie tylko sprzęt wojskowy ale również policyjny i strażacki. 

zobacz materiał »
17 września 2014

Mistrzostwa 14 das w halowej piłce nożnej.

Żołnierze 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza rozegrali turniej w halowej piłce nożnej w dniach 16-17 września. W zawodach uczestniczyły wszystkie pododdziały Dywizjonu, jak i jego sztab.

zobacz materiał »
15 sierpnia 2014

Święto Wojska Polskiego

13 sierpnia w Garnizonie Jarosław odbyło się Święto Wojska Polskiego. Uroczystość była okazją do wspomnienia i uczczenia zwycięskiej bitwy zwanej „Cudem nad Wisłą”. 

zobacz materiał »