5 stycznia 2015

Przekazanie Światełka z RP-UKR

Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju – symbolu radości z Narodzenia Bożego Syna co roku rozpoczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, skąd za pośrednictwem skautów i harcerzy przebywa ono kontynenty, aby dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, z udziałem przedstawicieli duchowieństwa, samorządowców powiatów jarosławskiego i lubaczowskiego oraz partnerskiego rejonu jaworowskiego – po modlitwie w obrządku rzymsko- i greckokatolickim – harcerze z Jarosławia i Lubaczowa przekazali Światło ukraińskim harcerzom. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Ukrainy, a świąteczną atmosferę spotkanie zawdzięczało kolędom, które rozbrzmiewały zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Powiat Jarosławski reprezentowali m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Zbigniew Piskorz oraz Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan.

Doroczne spotkania przedstawicieli przygranicznych – partnerskich regionów stały się nieodłącznym elementem sztafety krajów i ludzi dobrej woli, ludzi, którzy wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju przekazują światu znak przyjaźni i miłości, znak nadziei na zmiany, które pozwolą lepiej współpracować, wzajemnie się wspierać i wzmacniać – integrować się w wielkiej europejskiej rodzinie.

TX; Starostwo Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

20 grudnia 2014

Otwarcie SDPS w Łapajówce

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu z FILIA w Łapajówce.

zobacz materiał »
3 grudnia 2014

Szpik dla pani Karoliny Lasek

29-latka choruje na chłoniaka i przeszczep komórek macierzystych jest dla niej szansą na wyzdrowienie. W Przeworsku chętnych do bezinteresownej pomocy było tak wielu, że nie zdołano przebadać wszystkich, dlatego w najbliższy piątek druga część akcji.

zobacz materiał »
10 listopada 2014

"Pruchnik Studia z dziejów miasta i okolic"

"Pruchnik Studia z dziejów miasta i okolic"

zobacz materiał »
21 listopada 2014

Wyniki wyborów w Przeworsku

Wyniki wyborów w Przeworsku

zobacz materiał »
21 listopada 2014

Wyniki wyborów w Radymnie

Przedstawiamy wyniki głosowania na Burmistrza Miasta Radymno i do Rady Miejskiej w Radymnie. Wyniki pochodzą z protokołów obwodowych komisji wyborczych.

zobacz materiał »