13 marca 2015

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Po raz kolejny Jarosławianie, wraz z duchownymi i samorządowcami uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy grodu nad Sanem  licznie przybyli na uroczystość, którą kościół katolicki celebruje w Wielkim Poście

13 marca b.r. duchowni z Parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu zorganizowali drogę krzyżową ulicami Jarosławia, która oddawała bieg wydarzeń przedstawionych przez Biblię sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Jezus w cierniowej koronie w asyście strażników, niewiast i  mieszkańców  przemierzał ulicami Jarosławia, przedstawiając kolejne stacje Drogi Krzyżowej min. pocieszanie przez Maryję, spotkanie z płaczącymi kobietami , czy pomoc przy dźwiganiu krzyża przez  Szymona Cyrenejczyka. 

     Symboliczny drewniany, ponad dwumetrowy krzyż w kolejnych stacjach nieśli min. samorządowcy,  przedstawiciele poszczególnych parafii  i instytucji, siostry zakonne, strażacy i służby mundurowe, co miało połączyć wiernych i oddać sens cierpienia Zbawiciela.

    

Galeria Foto: 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

7 marca 2015

Kilometry Dobra - fitness

Z inicjatywy Sióstr Benedyktynek, 7 marca na hali sportowo-rekreacyjnej w Jarosławiu odbył się maraton fitness w ramach akcji Kilometry Dobra. Podczas spotkania zebrano 1100zł. Pieniądze te będą zbierane aż do końca maja z przeznaczeniem na docelowe powstanie przedszkola prowadzone przez siostry.

zobacz materiał »
12 marca 2015

Zagrożenie gazowe w ZSSChiO

Zagrożenie gazowe w ZSSChiO

zobacz materiał »
4 marca 2015

Kilometry Dobra - inauguracja

Inauguracja akcji "Kilometry dobra" w Jarosławiu.

zobacz materiał »
8 marca 2015

Jarosław Twoim Miastem w Faktach RMF FM

Przez ostatnich kilka dni Jarosław konkurował z pięcioma innymi miastami na realizację audycji „Twoje Miasto w Faktach RMF FM” właśnie z naszego rynku. 

zobacz materiał »
8 marca 2015

Sondaż na temat Dnia Kobiet

8 marca panowie stają się bardziej szarmanccy i mili, a kobiety marzą by ten dzień trwał wiecznie. 
zobacz materiał »