1 kwietnia 2015

"Marsz Światła" ku pamięci świętego

1 kwietnia o godz. 20.00 sprzed kościoła oo. Reformatów wyruszył marsz światła. Wydarzenie organizowane w naszym mieście już od kilku lat jest formą upamiętnienia Papieża Polaka. W tym roku marsz odbył się w przeddzień 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Duszpasterze jarosławskich parafii, siostry zakonne, mieszkańcy oraz przedstawicielami samorządu wspólnie przeszli ulicami miasta rozważając tajemnice światła różańca świętego.

- Święty Jan Paweł II, który jest Honorowym Obywatelem naszego miasta w szczególny sposób jest dziś obecny. Cieszy się, że chcemy kształtować swoją osobę przez modlitwę (...) że wiemy, jak wiele zależy od pomocy Pana Boga - mówił ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, organizator wydarzenia.

Ostatnim punktem marszu był rynek, gdzie przedstawiciele samorządu przekazali symboliczne światełka, które umieszczono na specjalnie przygotowanym krzyżu, a ze zniczy przyniesionych przez mieszkańców powstał napis „JP II". Natomiast pod tablicą umieszczoną na ścianie Ratusza, upamiętniającą świętego, burmistrz Waldemar Paluch odczytał modlitwę i złożył wiązankę kwiatów.

 TX:  Monika Sadurska

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Jarosławia

Galeria Foto: 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 kwietnia 2015

Pożegnanie Figury Św.Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

W parafii franciszkańskiej w Jarosławiu pożegnano figurę św. Michała Archanioła , która przybyła z Goty Objawień na Gargano.  Na stałe znajduje się  w południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo. 

zobacz materiał »
30 marca 2015

Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

30 marca do Jarosławskiej świątyni Ojców Franciszkanów zawitała figura świętego Michała Archanioła z Gargano. Peregrynacja figury będzie trwała w kościele Przenajświętszej Trójcy do 1 kwietnia. Przed przyjęciem figury w Jarosławiu nastąpiła nagła zmiana pogody oraz grzmoty i błyskawice. Czy jest w tym jakiś znak?

zobacz materiał »
8 lutego 2015

75 rocznica pierwszych deportacji w głąb ZSRR, Kazachstanu i Besarabii

10 lutego 1940 r. w mroźną, zimową noc do domów 12 mieszkających w Dresinie rodzin zapukali żołnierze. Mieszkańcy tej należącej do Wietlina kolonii zostali wysiedleni i zesłani na Sybir. W 75 rocznicę tych dramatycznych wydarzeń społeczność Wietlina oddała cześć zesłanym.

zobacz materiał »
11 listopada 2014

Święto Niepodległości w Jarosławiu

W Jarosławiu, uroczyście uczczono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystym złożeniem wiązanek pod pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, a następnie w Kolegiacie Bożego Ciała odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny.

zobacz materiał »
14 listopada 2014

Dwusetna rocznica urodzin E. Bojanowskiego

W roku 2014 przypada dwusetna rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji Konferencja Episkopatu Polski podczas zebrania plenarnego we Wrocławiu w 2012 r. podjęła decyzję, by rok 2014 ogłosić Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego, pedagoga, twórcy ochronek wiejskich, działacza społecznego, a przede wszystkim założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

zobacz materiał »