11 kwietnia 2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Szepty i chichoty czasu"

Wernisaż: 11 kwietnia 2015 godz.18.00. Wystawa czynna do 30 kwietnia 2015.

W natłoku twórczości i zacieraniu się granic między poszczególnymi dziedzinami sztuki, trudno jest porównywać współczesne dzieła, oceniać pod względem walorów artystycznych. Można zauważyć różne sposoby traktowania problemów plastycznych i warsztatowych, doceniać oryginalność i wyjątkowość myśli twórcy. Myśl ta jest konsekwencją indywidualnej drogi twórczej, a nie przypadkowym wytworem. Dzieło jest przekazem emocji i wrażliwości twórcy skierowanym ku innym. Całej mnogości linii, barw i kształtów towarzyszy przekaz, który w formie i treści dotyka różnych problemów, opowiada o człowieku uwikłanym w świat, lecz daleki jest od moralizatorstwa i politykowania. Nie można przy tym popadać w dosłowność lecz pozostawić odbiorcy duży margines swobody w dopowiedzeniu własnej refleksji. Metafizyczny świat moich obrazów i rysunków budowany jest z własnych obserwacji, przeżyć i wspomnień. W pejzażu przywołuję zaobserwowane motywy rzeczywiste i łączę je z symbolicznymi. Pojawiający się akt jest traktowany jako symbol człowieka, który może być wpisany w każdy wiek, epokę sytuację. W tej malarskiej metaforze rozwijającej się wokół surrealistycznego klimatu, pojawiają się postacie i żywioły natury, którym towarzyszą emocje, poczucie lęku, zagrożenia, tęsknoty… Każdy człowiek ma własny bagaż doświadczeń, przeżyć, obserwacji i odbiera dzieło przez filtr własnych doznań. Zadaniem odbiorcy jest wyłonić z dzieła to co dla niego jest najistotniejsze, albo odrzucić wszystko.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 kwietnia 2015

Wystawa Kowalczuk-Waliczek

Koleżeński duet artystyczny, który przyciąga się na bazie kontrastu. Obaj panowie na co dzień są kolegami z pracy, co roku wraz z pierwszymi dniami wiosny w jarosławskim MOKu pokazują co stworzyli przez okres ostatnich dwunastu miesięcy. Na wspomnianej wystawie można obejrzeć zarówno malarstwo i grafikę, kolory, oraz monochromy , wszystko co dzieli, a zarazem łączy Damiana Kowalczuka i Mirosława Waliczeka

zobacz materiał »
25 marca 2015

Wystawa w bibliotece I LO w Jarosławiu

 Z historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu dowiadujemy się iżdopiero w drugiej połowie XIX wieku, kiedy nastąpiło załamanie politycznej potęgi Habsburgów, ziemie polskie otrzymały szeroką autonomię, z której skorzystali również Jarosławianie. Staraniem ówczesnego burmistrza Gustawa Adolfa Weissa założono szkołę realną, która dawała możliwość zdobycia wykształcenia średniego i kontynuowania studiów politechnicznych. 

zobacz materiał »
7 marca 2015

Wystawa o żołnierzach wykletych

W dniu wspomnieniu Żołnierzy Wyklętych odbyła się wystawa ukazująca życie jak i działalność narodowych bohaterów. Obejmowała ona dużo materiałów, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. 

zobacz materiał »
25 lutego 2015

Wystawa Zdzisława Beksińskiego

25 lutego została zorganizowana wystawa Zdzisława Beksińskiego w budynku szkoły ZSSChiO w Jarosławiu. 

zobacz materiał »
24 lutego 2015

Jarosław w obiektywie KKF

Jarosław w obiektywie KKF

zobacz materiał »