17 kwietnia 2015

Zatrzymanie uciekającego

W piątek, około godz. 18.30 w Tuczempach, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego volkswagenem sharanem. Policyjny patrol dał sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania kierującemu. Funkcjonariusze przypuszczali, że mężczyzna może posiadać nielegalne papierosy. Kierujący volkswagenem nie zatrzymał się i gwałtownie przyśpieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg. 

Kierowca sharana stwarzał zagrożenie na drodze, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i zmuszał innych kierujących do ucieczki na pobocze. Dyżurny jarosławskiej Policji, na możliwe trasy ucieczki mężczyzny, skierował inne patrole. Uciekający doprowadził do kolizji z nieoznakowanym radiowozem, a potem najechał na krawężnik, w wyniku czego pękły opony w jego samochodzie. Policjanci zatrzymali go na ul. Sanowej w Jarosławiu. 

Bagażnik i wnętrze volkswagena było szczelnie wypełnione kartonami papierosów. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów osobistych, ani dokumentów pojazdu. 

Z policyjnych ustaleń wynika, że 31-latek przewoził w sharanie 16 tys. paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wynosi 244 866 złotych.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skrabowej. Odpowie także za wykroczenia w ruchu drogowym i uszkodzenie radiowozu. 

TX: KPP Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

22 kwietnia 2015

Kto zaradzi...

Na ulicy Morawskiej w Jarosławiu mamy wszystko co może wyprowadzić z równowagi każdego kierowcę.

zobacz materiał »
17 kwietnia 2015

IV Jarosławskie Targi Pracy

Reportaż z targów prac, które odbyły się w Jarosławiu.

zobacz materiał »
18 kwietnia 2015

Latający obiekt

 Kto zwiedzał miasto z góry?

zobacz materiał »
10 kwietnia 2015

Uroczystości Katyńskie

W 75. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej jarosławianie uczcili pamięć o oficerach pomordowanych w 1940 r. przez NKWD oraz tych, którzy zginęli tragicznie pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystości rocznicowe bestialskiego mordu.

zobacz materiał »
10 kwietnia 2015

Manifest w Jarosławiu

Grupka młodych działaczy jarosławskiej komórki Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała akcję upamiętniającą zbrodnię stalinizmu.

zobacz materiał »