24 kwietnia 2015

Wystawa Prac Dyplomowych uczniów ZSP

 „Skończyć jarosławski plastyk, to skończyć szkołę kultową” tak o swojej placówce edukacyjnej powiedział jej Dyrektor – mgr. Jacek Tracz, który w ubiegły piątek 24 kwietnia żegnał swoich kolejnych absolwentów na rozdaniu świadectw i dyplomów słynnego „plastyka”. Koniec roku dla klas maturalnych Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu jest zarazem inauguracją wystawy plac dyplomowych jej absolwentów. Wystawa prac a zarazem jej uczniowie prezentują wysoki kunszt umiejętności artystycznych, których mogłaby pozazdrościć niejedna agencja reklamowa. Przygotowane na obronę plakaty, rysunki, rzeźby i stroje przedstawiają piękno ludzkiego ciała, problemy społeczne, kalendarze, okładki na płyty i książki, logo czy też plakaty społeczne oraz takie zapowiadające różne wydarzenia artystyczne. Wystawiane prace wykonane są za pomocą różnego rodzaju technik graficznych oraz warsztatowych, od projekcji w programach graficznych po słynny rysik i farby. Przyszli potencjalni pracodawcy – od agencji reklamowych po projektantów mody – szukający ewentualnych współpracowników, powinni w pierwszej kolejności odwiedzić jarosławski Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. Wystawa robi niesamowite wrażenie, aż chce się coś stamtąd ukradkiem wynieść.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 kwietnia 2015

Wystawa Honwedzi i Huzarzy na Polskiej ziemi

14 kwietnia w Galerii Głównej u Attavantich odbyło się otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Polowe historie 1914-1915”, przygotowanej na podstawie zapisów i relacji Ferenca Molnára i Lajosa Szádeczkyego Kardossa. Część wystawy dotyczy również naszego miasta, w czasach I wojny światowej węgierscy korespondenci wojenni byli w Jarosławiu.

zobacz materiał »
11 kwietnia 2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Szepty i chichoty czasu"

Wernisaż: 11 kwietnia 2015 godz.18.00. Wystawa czynna do 30 kwietnia 2015.

zobacz materiał »
26 kwietnia 2015

Wystawa Kowalczuk-Waliczek

Koleżeński duet artystyczny, który przyciąga się na bazie kontrastu. Obaj panowie na co dzień są kolegami z pracy, co roku wraz z pierwszymi dniami wiosny w jarosławskim MOKu pokazują co stworzyli przez okres ostatnich dwunastu miesięcy. Na wspomnianej wystawie można obejrzeć zarówno malarstwo i grafikę, kolory, oraz monochromy , wszystko co dzieli, a zarazem łączy Damiana Kowalczuka i Mirosława Waliczeka

zobacz materiał »
25 marca 2015

Wystawa w bibliotece I LO w Jarosławiu

 Z historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu dowiadujemy się iżdopiero w drugiej połowie XIX wieku, kiedy nastąpiło załamanie politycznej potęgi Habsburgów, ziemie polskie otrzymały szeroką autonomię, z której skorzystali również Jarosławianie. Staraniem ówczesnego burmistrza Gustawa Adolfa Weissa założono szkołę realną, która dawała możliwość zdobycia wykształcenia średniego i kontynuowania studiów politechnicznych. 

zobacz materiał »
7 marca 2015

Wystawa o żołnierzach wykletych

W dniu wspomnieniu Żołnierzy Wyklętych odbyła się wystawa ukazująca życie jak i działalność narodowych bohaterów. Obejmowała ona dużo materiałów, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. 

zobacz materiał »