29 kwietnia 2015

Uzależnieniom mówimy NIE

W środę 29 kwietnia odbyła się uroczystość związana z zakończeniem kampanii profilaktycznej koordynowanej przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Uzależnieniom mówimy NIE”.

Była to już siódma edycja kampanii, która składa się z dwóch części – wiosennej, skierowanej do uczniów szkół podstawowych oraz jesiennej, której adresatem są szkoły ponadgimnazjalne. W ramach kampanii przeprowadzono zajęcia – wykłady profilaktyczne związane z tematyką wszelkich uzależnień oraz wynikających z tego faktu konsekwencji: łamania prawa oraz innych problemów społecznych. Uzyskana w ten sposób wiedza ma przeciwdziałać uzależnianiom i nauczyć przede wszystkim najmłodszych – jak być asertywnym i konsekwentnym w swoich przekonaniach. 16 kwietnia natomiast miał miejsce konkurs plastyczny związany z właśnie z tematyką nałogów.

Dzieci uczestniczące w konkursie wykazały się wielką pomysłowością i wyobraźnią, czego owoce można było zobaczyć na środowej uroczystości w Centrum Kultury i Promocji Jarosławia. Najlepsze prace zostały wyróżnione a nagrody otrzymały z rąk zastępcy burmistrza – Marcina Zaborniaka, wszystkie dzieci biorące udział w pracach o tematyce problematyki nałogów.

Poniżej laureaci konkursu:

I miejsce: Gabriela Gołębiowska SP 7

II miejsce: Julia Stęchły SP 5

III miejsce: Patryk Wojakowski SP 6

IV miejsce: Zuzanna Marczak SP 7

V miejsce Faustyna Bereza SP 5

Wyróżnienia: Aleksandra Pawłowska SP 5, Anna Gałasiewicz SP 7, Wiktoria Jagieła SP 9, Dominik Zagrobelny SP 4, Julia Gwóźdź SP 10.

Listy gratulacyjne dla rodziców laureatów konkursu: Katarzyna i Paweł Gołębiowscy, Jadwiga i Grzegorz Stęchły, Katarzyna Biały, Renata i Tomasz Marczak, Lilia i Paweł Bereza.

Dyplomy i podziękowania dla pedagogów opiekujących się dziećmi podczas kampanii: Ewa Pęcherek, Bernadetta Wysocka, Zenon Skrzypek, Marzanna Błahuta, Małgorzata Kamińska i Halina Kic.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

28 kwietnia 2015

"O Złoty Klucz do Sławy" eliminacje

28 kwietnia 2015 roku sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu wypełniła się śpiewem i muzyką.

zobacz materiał »
1 maja 2015

VIII „Jarosławskie Potyczki Ortograficzne” - skrót

W czwartek 23 kwietnia 2015 odbyła się kolejna, VIII już edycja konkursu ortograficznego - „Jarosławskie Potyczki Ortograficzne”.

zobacz materiał »
24 kwietnia 2015

„Zlot gwiaździsty – Śladami przeszłości”

W ubiegły piątek 24 kwietnia odbył się uroczysty XIV finał konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia oraz przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, pt. „Zlot gwiaździsty – Śladami przeszłości”. 

zobacz materiał »
17 kwietnia 2015

Zatrzymanie uciekającego

Jarosławscy policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę volkswagena sharana, który uciekał przed funkcjonariuszami.

zobacz materiał »
22 kwietnia 2015

Kto zaradzi...

Na ulicy Morawskiej w Jarosławiu mamy wszystko co może wyprowadzić z równowagi każdego kierowcę.

zobacz materiał »