10 kwietnia 2015

XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w jarosławskim Miejskim Ośrodku Kultury odbył się „XIV Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie”. Organizatorami przeglądu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jarosławiu, Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie (rejon Jarosławia), Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz jarosławski MOK. Gościem specjalnym była Pani Monika Broszko – organizator jarosławskiej kampanii „Kilometry Dobra”. Podczas przeglądu przekazano wiele istotnych dla naszego zdrowia informacji oraz skutków zdrowotnych jakie niosą za sobą np.: spożywanie alkoholu czy narkotyków. Rozdawano również ulotki dotyczące kampanii promującej zdrowie. Przegląd nie odbyłby się bez najważniejszego punktu programu – występu dzieci nawiązujących swoją piosenką do hasła Światowego Dnia Zdrowia tj. „Bezpieczeństwa żywności. Każda szkoła biorąca udział w przeglądzie została uhonorowana dyplomem i nagrodzona upominkami ufundowanymi przez Burmistrza oraz Starostę Jarosławskiego.

W przeglądzie udział wzięły Szkoły Podstawowe z Jarosławia – nr. 6, 7, 9 oraz 11, Szkoły Podstawowe z Tapina, Kańczugi, Dobkowic, Piwodzi, Mołodycza, Zespoły Szkół Świętoniowej, Rudy Różanieckiej, Pawłosiowa, Łukawca, oraz Miejsko – Gminne Przedszkole z Kańczugi, Zespół Szkolno –Przedszkolny w Zamiechowie, Zespół Szkół Szkolno – Gimnazjalnych w Siedleczce, Szkoła Filialna w Cetuli oraz  Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych i  I Liceum Ogólnokształcące z Jarosławia. W sumie 21 placówek.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 kwietnia 2015

Aromatyczny Wieczór z Muzyką

25 kwietnia w Jarosławiu - w Sali Lustrzanej u Attavantich, odbył się „Aromatyczny Wieczór z Muzyką”, którego organizatorem było Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

zobacz materiał »
28 kwietnia 2015

Solo Dance - eliminacje

28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyły się taneczne eliminacje do VII już konkursu  – Solo Dance 2015. 

zobacz materiał »
3 marca 2015

"Zespół Vox Angeli - ambasador Kilometrów Dobra"

Zespół Vox Angeli znalazł się w gronie pomagających i biorących udział w akcji - „Kilometry Dobra”, wspierając tym samym Mikołajkowe Przedszkole Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu. Sami muzycy namawiają do udziału w tej szczytnej akcji dobroczynnej. Liczy się każda złotówka.

zobacz materiał »
11 marca 2015

XX Artystyczne Spotkanie Dzieci i Młodzieży

XX Artystyczne Spotkanie Dzieci i Młodzieży już za nami! Koncert galowy odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu 13 marca br. Jak wspomnieli zaproszeni goście, w spotkaniu z roku na rok bierze udział  coraz więcej uczestników. 

zobacz materiał »
8 marca 2015

W światłach Broadwayu

Świat operetki oraz musicalu to świat, w którym śpiewa się i tańczy emocje, bo stają się one zbyt silne, by je wypowiedzieć.

zobacz materiał »