11 maja 2015

Noc Bibliotek

W piątek 8 maja w godzinach nocnych od 18 do 23 odbyła się kolejna, III już Jarosławska Noc Bibliotek.

Ten wyjątkowy wieczór bogaty był w najrozmaitsze imprezy, którym towarzyszył Festiwal Biszkopta, który wprowadził przybyłych w tajemnice ponad wiekowej tradycji i historii jarosławskich wypieków. Miłym akcentem była oczywiście degustacja oraz pokaz wypieków biszkoptowych, w tym wyrobów jarosławskich zakładów cukierniczych oraz wypieków uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie.

W programie oprócz słodkości można było nasycić również duszę i podziwiać: „Balladynę” oraz „Pierwszą lepszą” - Aleksandra Fredry w reżyserii Pani Doroty Białek, pokazy tańców estradowych oraz regionalnych zespołu tanecznego Free Style i Jarosławiaki. Pod koniec wieczoru na przybyłych czekała ciekawa projekcja filmowa oraz zwiedzanie jarosławskiej biblioteki. Imprezom towarzyszyły również wystawy: fotografii z wypraw do najstarszych cywilizacji świata – znanego podróżnika Mariana Krzywdy oraz książek kulinarnych z cennych zbiorów biblioteki. Na zainteresowanych dobrą zabawą czekała również sesja zdjęciowa z „biszkoptem” na wesoło. Warto nadmienić, iż wieczorne atrakcje związane z Nocą Bibliotek poprzedziły imprezy zorganizowane dla najmłodszych, które z racji ich młodego wieku odbyły się we wcześniejszych godzinach.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

31 marca 2015

Misterium Męki Pańskiej

Dzieci z zerówki ze Szkoły Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu przedstawiły wzruszający spektakl Misterium Męki Pańskiej. Wspaniała scenografia i stroje, idealnie dobrani mali aktorzy, perfekcyjnie przygotowane przez siostrę Honoratę. Chór śpiewał przepięknie. Wielkie brawa dla dzieci.

zobacz materiał »
1 kwietnia 2015

"Marsz Światła" ku pamięci świętego

„Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" - ogłosił 2 kwietnia 2005 r. arcybiskup Leonardo Sandri. W tym roku mija już 10 lat od tego wydarzenia. W przededniu rocznicy śmierci św. Jana Pawła II jarosławianie przeszli ulicami miasta w marszu światła, w ten sposób uczcili pamięć o wielkim Polaku, Honorowym Obywatelu naszego miasta.

zobacz materiał »
1 kwietnia 2015

Pożegnanie Figury Św.Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

W parafii franciszkańskiej w Jarosławiu pożegnano figurę św. Michała Archanioła , która przybyła z Goty Objawień na Gargano.  Na stałe znajduje się  w południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo. 

zobacz materiał »
30 marca 2015

Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

30 marca do Jarosławskiej świątyni Ojców Franciszkanów zawitała figura świętego Michała Archanioła z Gargano. Peregrynacja figury będzie trwała w kościele Przenajświętszej Trójcy do 1 kwietnia. Przed przyjęciem figury w Jarosławiu nastąpiła nagła zmiana pogody oraz grzmoty i błyskawice. Czy jest w tym jakiś znak?

zobacz materiał »
8 lutego 2015

75 rocznica pierwszych deportacji w głąb ZSRR, Kazachstanu i Besarabii

10 lutego 1940 r. w mroźną, zimową noc do domów 12 mieszkających w Dresinie rodzin zapukali żołnierze. Mieszkańcy tej należącej do Wietlina kolonii zostali wysiedleni i zesłani na Sybir. W 75 rocznicę tych dramatycznych wydarzeń społeczność Wietlina oddała cześć zesłanym.

zobacz materiał »