13 maja 2015

Przekazanie klucza do bram miasta studentom

13 maja studenci Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu odebrali „klucz” do Miasta rozpoczynając tym samym Juwenalia. Oficjalna inauguracja święta studenckiego nie cieszyła się powodzeniem. Można zaryzykować stwierdzeniem, że plac przed Urzędem Miasta świecił pustkami a mieszkańcy nawet nie zauważyli pochodu rozbawionych, wystrojonych uczniów PWSTE, zmierzających ze swojego kampusu na rynek po odebranie symbolicznego „klucza”. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie inaczej i z powrotem (biorąc pod uwagę poprzednie otwarcia tego szalonego święta) będziemy mogli podziwiać niekończący się, głośny korowód szczęśliwych i wesołych studentów zmierzających na czele z Rektorem pod UM.

Tak wyglądał przemarsz i przekazanie klucza w 2013r. http://twojatv.info/aktualnosci,1150.html
a tak w 2014: http://twojatv.info/aktualnosci,1177.html
Róźnice zobaczcie sami.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 maja 2015

75. rocznica aresztowania uczniów szkoły budowlanki przez Gestapo

7 maja Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu uczcił 75 rocznicę aresztowania jej uczniów przez Gestapo. 

zobacz materiał »
6 maja 2015

Gimnazjum Publiczne nr 2 w Jarosławiu

Gimnazjum Publiczne nr 2 w Jarosławiu jest idealną szkołą dla uczniów stawiających na wszechstronny rozwój osobowy oraz jakość zdobywanej wiedzy.

zobacz materiał »
27 kwietnia 2015

Serwis informacyjny uczniów Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek

Specjalny serwis informacyjny prowadzony przez uczniów Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej w Jarosławiu. W autorskim serwisie m.in. informacje o wojewódzkim konkursie „Sacrum w Literaturze i Sztuce” oraz o pozostałych projektach edukacyjnych.

zobacz materiał »
5 maja 2015

Święto Szkoły w Gorzycach

W pierwszą rocznicę kanonizacji Patrona Szkoły – Jana Pawła II w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Motto uroczystości brzmiało: ,,Trzeba iść po śladach…”, dodajmy śladach wyraźnie odciśniętych, pewnie prowadzących do pożądanych wychowawczo postaw, zachowań i wartości.

zobacz materiał »
2 maja 2015

Akademia 3-Majowa w ZSB

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół Budowlanych w Jarosławiu odbyła się uroczysta akademia. Gościem specjalnym tej uroczystości, który krok po kroku przeprowadził nas przez arkana historii obchodów tego święta, była sama „Konstytucja”. 

zobacz materiał »