26 kwietnia 2015

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków

26 kwietnia bieżącego roku strażacy z całej Polski wybrali się na Jasną Górę aby wziąć udział w VII już pielgrzymce, która odbywa się raz na 5 lat. W tym szczególnym dniu nie zabrakło obecności Prezydenta oraz przedstawicieli Rady Ministrów i parlamentarzystów.

Na Placu Władysława Biegańskiego około godziny 10 rano zjawiły się: rzesze członków reprezentujące funkcjonariuszy, pracowników Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej, członkowie orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej, słuchacze szkół pożarniczych, żołnierze i pracownicy Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, strażacy zakładowych straży pożarnych oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W programie uroczystości było m.in.: złożenie meldunku, przegląd pododdziałów braci strażackiej, sadzenie „Dębu Wdzięczności”, wygłoszenie błogosławieństwa przez księdza arcybiskupa Wacława Depo, oraz msza święta, której przewodniczył metropolita gdański ks. abp. Sławoj Leszek Głódź. Wystawiono blisko 3 tysiące pocztów sztandarowych a oprawę muzyczną zapewniło 130 orkiestr i 40 chórów śpiewaczych, w tym również z Jarosławia i okolic.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 maja 2015

Morderstwo w gminie Rokietnica

Morderstwo w gminie Rokietnica.

zobacz materiał »
16 maja 2015

25-lecie MOPS

15 maja o godz. 12.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu odbyły się obchody XXV-lecia powołania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

zobacz materiał »
17 maja 2015

Noc Muzeów cz.1

Noc Zwiedzania Rynku 2015

zobacz materiał »
16 maja 2015

Nowe przepisy drogowe

Od poniedziałku 18 maja czekają nas surowsze kary.

zobacz materiał »
15 maja 2015

Minister Spraw Wewnętrznych w Jarosławiu

W drodze powrotnej z Przemyśla, do Jarosławia zagościła Pani Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych. 

zobacz materiał »