25 maja 2015

Wręczenie Honorowego Obywatelstwa Stanisławowi Sobockiemu

25 maja, doc. dr hab. Stanisław Sobocki, wybitny chirurg, wiceprzewodniczący Rady Miasta II i III kadencji otrzymał akt nadania Honorowego Obywatelska Miasta Jarosławia. Wydarzenie odbyło się podczas sesji RM.

- Jest Pan kochanym człowiekiem - lekarzem, publicystą, naukowcem, filozofem, etykiem, historykiem i wychowawcą. Iluż to młodych adeptów sztuki lekarskiej mogło liczyć na Pana cierpliwość i opiekę (...) Jest Pan niestrudzonym publicystą; sławi Pan nasze miasto opisując zagadnienia od historii poprzez problemy zdrowotne i filozoficzne. Bardzo drogie są Docentowi sprawy naszego miasta i jego mieszkańców. Zapisał Pan piękną kartę pracy w samorządzie - mówił do nowego honorowego obywatela Janusz Szkodny, przewodniczący Rady Miasta.

Stosowną uchwałę, nadającą tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia doc. Stanisławowi Sobeckiemu, rada miasta podjęła 27 kwietnia br. W treści jej uzasadnienia czytamy: „za długoletnią i wytężoną pracę na rzecz ratowania ludzkiego życia, wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej, a także aktywną działalność społeczna w Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia".

Stanisław Sobocki, chociaż urodził się we Włodzimierzu Wołyńskim, to jednak po przybyciu do Jarosławia w 1937 roku stał się całym sercem obywatelem naszego miasta. Tu kończył maturę, stąd udaje się na studia medyczne do Lublina, a po ich ukończeniu zabiega o to, aby pracować w Jarosławiu, choć komisja przydzielające lekarzom placówki chciała go wysłać do innego miasta. W jarosławskim szpitalu pracował od 1953 do 2014 roku. Doc. Sobocki jest autorem szeregu publikacji medycznych, brał udział w wielu sesjach naukowych we wszystkich krajach Europy i licznych kongresach w kraju i zagranicą. Jak sam o sobie mówi: „spośród napisanych 302 prac naukowych, 72 poświęciłem miastu i powiatowi jarosławskiemu".

Akt nadania tytułu honorowego obywatela wyróżniony odebrał z rąk Janusza Szkodnego, przewodniczącego Rady Miasta.

- Jestem wielce wzruszony tym niecodziennym dniem mojego życiorysu, w którym otrzymałem ten zaszczytny tytuł - mówił S. Sobocki.

Nowy honorowy obywatel przyjął gratulację między innymi z rąk burmistrza Waldemara Palucha, wiceprzewodniczących RM, prezesa oraz członków Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.

TX:

Monika Sadurska, Kancelaria Burmistrza Miasta

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 maja 2015

20-lecie SMJ oddział Krakowski

20 lat istnienia odziału krakowskiego SMJ

zobacz materiał »
20 maja 2015

Koncert zespołu SHALOM

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie idą pełną parą! 19 maja odbył się koncert zespołu brazylijskiego Shalom, a wszystko za sprawą Nawiedzenia Ikon ŚDM w Jarosławiu.

zobacz materiał »
26 kwietnia 2015

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków

26 kwietnia bieżącego roku strażacy z całej Polski wybrali się na Jasną Górę aby wziąć udział w VII już pielgrzymce, która odbywa się raz na 5 lat. W tym szczególnym dniu nie zabrakło obecności Prezydenta oraz przedstawicieli Rady Ministrów i parlamentarzystów.

zobacz materiał »
19 maja 2015

Morderstwo w gminie Rokietnica

Morderstwo w gminie Rokietnica.

zobacz materiał »
16 maja 2015

25-lecie MOPS

15 maja o godz. 12.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu odbyły się obchody XXV-lecia powołania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

zobacz materiał »