27 maja 2015

Festyn Adopcyjny Schroniska

W sobotę 23 maja 2015 r. na płycie jarosławskiego rynku odbył się pierwszy Festyn Adopcyjny zorganizowany przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Impreza miała na celu zwiększenie świadomości społecznej losu bezdomnych zwierząt oraz promowanie adopcji psów i kotów ze schroniska.

W trakcie festynu udało się zebrać sporo jedzenia i akcesoriów dla zwierzaków. Wszyscy, którzy przyszli wspomóc schronisko mogli zobaczyć wspaniały pokaz zumby i posłuchać zespołu Voice z Jarosławia i Live Music z Rzeszowa.

Odbył się również pokaz psiego strzyżenia - podopieczni schroniska "wpadli pod nożyczki" Anny Freskie, która na co dzień prowadzi salon Zunda oferujący różne zabiegi pielęgnacyjne dla psów. Nowymi fryzurami mogą pochwalić się: Kostek, Śliwka i Łebuś.

Psie fryzury zostały dobrane adekwatnie do sierści modeli. Profesjonalne strzyżenie odświeżyło trochę psiaki i poprawiło kondycję ich sierści.

Natomiast Bartłomieł Łyżeń i jego pies Leon zaprezentowali jak należy zachować się podczas spotkania z agresywnym psem.

Najmłodsi, podczas trwania festynu, mogli rysować i malować na specjalnej tablicy. Dzięki temu powstała interesująca galeria prac małych artystów poświęcona oczywiście zwierzakom.

Kostek, Śliwka, Łebuś, Birma i Szakal dziękują wszystkim, którzy odwiedzili jarosławski rynek i wsparli schronisko. Zwierzaki zapraszają do odwiedzin strony internetowej ich obecnego schronienia: http://schroniskoorzechowce.pl/.

 

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

25 maja 2015

Wręczenie Honorowego Obywatelstwa Stanisławowi Sobockiemu

25 maja, doc. dr hab. Stanisław Sobocki, wybitny chirurg, wiceprzewodniczący Rady Miasta II i III kadencji otrzymał akt nadania Honorowego Obywatelska Miasta Jarosławia. Wydarzenie odbyło się podczas sesji RM.

zobacz materiał »
26 maja 2015

20-lecie SMJ oddział Krakowski

20 lat istnienia odziału krakowskiego SMJ

zobacz materiał »
20 maja 2015

Koncert zespołu SHALOM

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie idą pełną parą! 19 maja odbył się koncert zespołu brazylijskiego Shalom, a wszystko za sprawą Nawiedzenia Ikon ŚDM w Jarosławiu.

zobacz materiał »
26 kwietnia 2015

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków

26 kwietnia bieżącego roku strażacy z całej Polski wybrali się na Jasną Górę aby wziąć udział w VII już pielgrzymce, która odbywa się raz na 5 lat. W tym szczególnym dniu nie zabrakło obecności Prezydenta oraz przedstawicieli Rady Ministrów i parlamentarzystów.

zobacz materiał »
19 maja 2015

Morderstwo w gminie Rokietnica

Morderstwo w gminie Rokietnica.

zobacz materiał »