28 maja 2015

Wystawa poplenerowa uczniów ZSP

25 maja 2015 r. Pan Jacek Tracz dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu otworzył wystawę podsumowującą ośmiodniowy wiosenny plener rysunkowo-malarski "Architektura sakralna". Jest to wyjątkowa ekspozycja, ponieważ zwykle prace z wiosennego pleneru wystawia się na wystawie końcoworocznej. W tym roku zdecydowano się na odstępstwo od tej zasady, ponieważ było wiele bardzo dobrych prac związanych z architekturą sakralną Jarosławia. W plenerze brali udział uczniowie klasy II i III Liceum Plastycznego oraz IV i V Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

Wernisaż wystawy był wspaniałą imprezą, gdyż przyszła spora liczba osób: uczniów, rodziców, nauczycieli i zainteresowanych tematyką. Pan Henryk Cebula, komisarz pleneru i kierownik sekcji plastycznej ZSP, dokonał oceny pleneru i odczytał wyróżnione osoby, które otrzymały nagrody za wysiłek twórczy.

Wystawę można oglądać do 15 czerwca 2015 r. w szkolnej sali wystawowej - „Synagodze”.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

16 maja 2015

Powroty

15 maja o godz. 18 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu została otwarta wystawa malarstwa, ceramiki i rzeźby pod znamiennym tytułem „Powroty”. 

zobacz materiał »
24 kwietnia 2015

Wystawa Prac Dyplomowych uczniów ZSP

 „Skończyć jarosławski plastyk, to skończyć szkołę kultową” tak o swojej placówce edukacyjnej powiedział jej Dyrektor – mgr. Jacek Tracz, który w ubiegły piątek 24 kwietnia żegnał swoich kolejnych absolwentów na rozdaniu świadectw i dyplomów słynnego „plastyka”. 

zobacz materiał »
14 kwietnia 2015

Wystawa Honwedzi i Huzarzy na Polskiej ziemi

14 kwietnia w Galerii Głównej u Attavantich odbyło się otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Polowe historie 1914-1915”, przygotowanej na podstawie zapisów i relacji Ferenca Molnára i Lajosa Szádeczkyego Kardossa. Część wystawy dotyczy również naszego miasta, w czasach I wojny światowej węgierscy korespondenci wojenni byli w Jarosławiu.

zobacz materiał »
11 kwietnia 2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Szepty i chichoty czasu"

Wernisaż: 11 kwietnia 2015 godz.18.00. Wystawa czynna do 30 kwietnia 2015.

zobacz materiał »
26 kwietnia 2015

Wystawa Kowalczuk-Waliczek

Koleżeński duet artystyczny, który przyciąga się na bazie kontrastu. Obaj panowie na co dzień są kolegami z pracy, co roku wraz z pierwszymi dniami wiosny w jarosławskim MOKu pokazują co stworzyli przez okres ostatnich dwunastu miesięcy. Na wspomnianej wystawie można obejrzeć zarówno malarstwo i grafikę, kolory, oraz monochromy , wszystko co dzieli, a zarazem łączy Damiana Kowalczuka i Mirosława Waliczeka

zobacz materiał »