29 maja 2015

Koncert ku czci św. Jana Pawła II

W niedzielę 24 maja 2015 r odbył się koncert z okazji I rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. Od godz. 18.00 z balkonu jarosławskiego Ratusza rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu zespołu instrumentalnego Fila-Lala w składzie:

Bartłomiej Kiper - trąbka, flugelhorn

Tomasz Wołowiec - trąbka

Rafał Wilczak - saxhorn tenorowy

Urszula Kiper - puzon

Andrzej Towarnicki - tuba

 

Zespół instrumentów Dętych Blaszanych Fila-Lala powstał w 2012 roku i od tego czasu swoim brzmieniem uświetnia wiele uroczystości. Muzycy działają głównie na terenie województwa podkarpackiego, ale również poza nim.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni Maryjne oraz ulubione pieśni Papieża Polaka. Koncert przyciągał uwagę wszystkich spacerujących po rynku i sprawiał, że każdy na chwilę przystawał zasłuchany i oddawał się kontemplacji.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 maja 2015

"I ja mam talent"

Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności w kategoriach : śpiew , taniec, słowo, muzyka. W prezentacjach uczestniczyły dzieci z przedszkoli jarosławskich : Nr 1, Nr 3, Nr 4, Nr 8, Nr 9, Nr 10 i Nr 12 oraz Niepublicznego Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego . 

zobacz materiał »
21 maja 2015

Vox Angeli w Jarosławiu

Zespół Vox Angeli znalazł się w gronie pomagających i biorących udział w akcji - „Kilometry Dobra”, wspierając tym samym Mikołajkowe Przedszkole Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu.

zobacz materiał »
13 maja 2015

Recital Aleksandra Kozińskiego

Recital fortepianowy Aleksandra Kozińskiego

zobacz materiał »
12 maja 2015

Koncert Laureatów XXV Konkursu Piosenki „O złoty Klucz do Sławy”

7 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MOK w Jarosławiu mogliśmy podziwiać koncert laureatów XXV edycji konkursu „O złoty klucz do sławy”. W koncercie wystąpiły zespoły oraz 3 grupy solistów, w trzech kategoriach wiekowych: klasy od 1-3, klasy od 4-6 i klasy gimnazjalne.

zobacz materiał »
10 kwietnia 2015

XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w jarosławskim Miejskim Ośrodku Kultury odbył się „XIV Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie”. Organizatorami przeglądu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jarosławiu, Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie (rejon Jarosławia), Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz jarosławski MOK. 

zobacz materiał »