16 czerwca 2015

Z Bliźnim na majówkę

„Z bliźnim na majówkę” po raz XVIII w Heluszu

30 maja 2015 r. już po raz XVIII w Heluszu odbył się charytatywny piknik „Z bliźnim na majówkę” zorganizowany przez parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski, Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu. Tradycyjnie gośćmi honorowymi imprezy były osoby niepełnosprawne, pensjonariusze domów pomocy społecznej, wychowankowie domów dziecka i dzieci ze świetlic charytatywnych  z całego województwa.

Dzięki pięknej pogodzie zabawa była przednia. Gwiazdami muzycznymi pikniku były zespół No To Co oraz kapela Wesoły Lwów z Ukrainy.  Mszy świętej przewodniczył ks. abp. Józef Michalik, metropolita przemyski. Swoją obecnością imprezę uświetnili zaproszeni goście, a wśród nich Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, zastępca Burmistrza Jarosławia Marcin Zborniak oraz inni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.  

Przybyli na piknik mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, wśród których znalazły się: darmowy poczęstunek, występy zespołów, konkursy, pokazy tańca, gry i zabawy. Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchany plac zabaw, trampolinę, suchy basen, przejażdżkę quadem, czy tor przeszkód. Każdy kto nie bał się wysokości mógł podziwiać piękną panoramę okolicy na specjalnym wysięgniku zamontowanym na wozie strażackim.

Po minach gości pikniku widać było, że bawili się doskonale.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 czerwca 2015

"Wygrajmy dla Michała"

Turniej Charytatywny - "Wygrajmy dla Michała"

zobacz materiał »
1 czerwca 2015

Korczowa Dolina - Dzień Dziecka

Dnia 30.05.2015 w Centrum Handlu Korczowa Dolina zorganizowano huczne obchody Dnia Dziecka. Od godziny 12.00 centrum we władanie wzięły dzieci, a organizatorzy zadbali o atrakcje dla nich, wśród których znalazło się malowanie twarzy, modelowanie baloników, darmowy grill, popcorn, wata cukrowa, napoje i słodkości. 

zobacz materiał »
31 maja 2015

Zawody Wędkarskie o Puchar Radymna

Relacja z zawodów.

zobacz materiał »
23 maja 2015

Pikieta w Rokietnicy

Mieszkańcy Tapina kontra Wójt. 21 maja mieszkańcy wsi Tapin pikietowali pod siedzibą Urzędu Gminy Rokietnica. Protestujący domagali się budowy nowego boiska i placu zabaw dla dzieci, ponieważ jak twierdzą w ich miejscowości nic się nie zmieniło od 40 lat. We wsi – oprócz  małego boiska szkolnego – nie ma żadnego miejsca, gdzie młodzi mogliby aktywnie spędzać czas. Zarzuty te odpiera wójt gminy Pani Bożena Gmyrek, która twierdzi, że dba o Tapin na tyle, na ile pozwalają jej finanse. 

zobacz materiał »