29 czerwca 2015

Nagrody za wyniki w nauce

W przeddzień wakacji, 24 czerwca najlepsi uczniowie jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrali nagrody i wyróżnienia. W tym dniu odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań tego, co udało się dokonać w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Po wytężonej pracy uczniów i nauczycieli przyszedł czas na podziękowania. Podczas uroczystości podsumowującej wyniki edukacyjne osiągnięte w mijającym roku szkolnym nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie jarosławskich szkół podległych Burmistrzowi Miasta Jarosławia, ich rodzice oraz nauczyciele.

Podczas uroczystości wyróżnionych zostało 67 uczniów, to laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, a także uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowym zachowaniem. Nauczyciele otrzymali natomiast podziękowania za zaangażowanie i aktywne wspieranie uczniów w rozwijaniu ich talentów i pasji.

- Chciałbym pogratulować wszystkim wyróżniającym się uczniom, którzy w dniu dzisiejszym zostaną nagrodzeni. Te wszystkie nagrody, które tutaj na was czekają to przede wszystkim podziękowanie za całoroczny trud włożony w naukę. Chciałbym tez żeby to była taka zachęta na przyszły rok, do dalszej ciężkiej pracy, do dalszej nauki - mówił na gali podsumowującej rok szkolny burmistrz Waldemar Paluch

Nagrody wręczał burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcami: Marcinem Zaborniakiem i Wiesławem Pirożkiem. W wydarzeniu uczestniczyli także: przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Elwira Węgrzyn, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia – Szczepan Łąka, przewodniczącym komisji oświaty RM Antoni Lotycz; Jadwiga Piątek przewodnicząca Związku Zawodowego NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty oraz Andrzej Mamak, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jarosławiu, radni RM, dyrektorzy, nauczyciele szkół oraz rodzice nagrodzonych pociech.

Uroczystość uświetnił występ kwartetu gitarowego Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz solistki Miejskiego Ośrodka Kultury, Aldony Mikoś.

Monika Sadurska

Kancelaria Burmistrza Miasta

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 lipca 2015

Akcja Tanew 2015

W dniach 29-30 maja br. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się VI edycja akcji proekologicznej „Tanew Nasza Rzeka”.

zobacz materiał »
29 czerwca 2015

Serwis szkolny SN

Serwis szkolny SN

zobacz materiał »
1 lipca 2015

Miejskie zakończenie roku sportowego 2014/2015

19 czerwca 2015 r. (piątek) w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015.

zobacz materiał »
30 czerwca 2015

Wstępne wyniki matur

Informacja

zobacz materiał »
26 czerwca 2015

Dzień promocji talentów

Dzień promocji talentów

zobacz materiał »