3 lipca 2015

Sukces uczniów ZSTiO

Najlepsi elektronicy i informatycy w Powiecie Jarosławskim - III miejsce i wyróżnienie dla uczniów ZSTiO w Jarosławiu im. Stefana Banacha

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odnieśli kolejny sukces – tym razem w III edycji konkursu „Pokaż co potrafisz”, organizowanego przez WUP w Rzeszowie w ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców.

26 czerwca 2015 roku Jury w składzie: Przewodniczący: Mateusz Kutrzeba, Wicedyrektor ds. Rynku Pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Członek Jury: Małgorzata Kawalec, kierowniczka zespołu projektowego „Podkarpacie stawia na zawodowców” z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz Monika Kopeć-Kontek, członkini zespołu projektowego „Podkarpacie stawia na zawodowców” z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, przyznało nagrodę w postaci III miejsca uczniowi ZSTiO w Jarosławiu, Karolowi Kaliszczakowi za napisany program „System inteligentnego budynku” oraz wyróżnienie uczniom tej samej szkoły Łukaszowi Pryjdzie oraz Przemysławowi Pobucie za utworzoną aplikację internetową „KimChcęByć”.

Uczniowie uczestniczyli i korzystali ze wsparcia w projekcie Podkarpacie stawia na zawodowców.

III miejsce

Model z aplikacją „System inteligentnego budynku”

Projekt ucznia z technikum elektronicznego został oparty na mikrokomputerze Rapsberry Pi, który pracuje na systemie opartym o rodzinę Linux Debian. Uczeń stworzył system automatyki

i kontroli budynku. Za najlepsze rozwiązanie uznał, by komunikował się on przez przeglądarkę internetową. Stworzył stronę internetową w technologiach HTML5 oraz CSS3, która jest umieszczona na mikrokomputerze. Na potrzeby tego projektu stworzył system w języku PHP: zarządzający stroną internetową, odpowiedzialny za prezentację informacji, komunikację z użytkownikiem, przetwarzanie informacji dla systemu głównej kontroli i automatyzacji. Główny system kontroli i automatyzacji został stworzony w oparciu o języki takie jak BASH, PHP (powłokowe), Python.  System w głównej mierze odpowiedzialny jest za sterowanie alarmami po wykryciu ruchu, zalania oraz sterowanie bramą garażową, zamkiem do drzwi lub furtki wejściowej, recyrkulacją powietrza i temperaturą. Mikrokomputer posiada modem, którym się posłuje do wysyłania SMS-ów. Mikrokomputer łączy się z siecią lokalną przez WiFi lub sieć LAN. Dzięki temu uzyskać można dostęp do naszego systemu (oraz domu) poprzez sieć LAN, WiFi, Internet z każdego miejsca na świecie. Program ma ogromne możliwości rozbudowy. Był stworzony w bardzo krótkim czasie i z pewnością będzie rozbudowany.

Wyróżnienie:

Aplikacja internetowa „KimChcęByć”

Uczniowie  z technikum informatycznego stworzyli aplikację internetową, która na podstawie cech charakteru użytkownika, proponuje i wyświetla konkretne zawody, w których cechy te są kluczowe. W pierwszym kroku użytkownik wybiera trzy cechy, które najlepiej go opisują. Następnie cechy przypisują mu zaproszeniu do ankiety znajomi. Nie wiedzą oni, jakie cechy wybrał, typują je na podstawie własnych odczuć, co pozwala stworzyć wiarygodny profil użytkownika.  Projekt jest w tej chwili w fazie rozwojowej. Ma nieograniczone możliwości rozbudowy

 

Uczniowie wykorzystali do stworzenia projektu najnowsze technologie, dzięki którym serwis będzie interaktywny i funkcjonalny. Projekt jest realizowany dzięki technologiom HTML5, CSS3, PHP, jQuery oraz MySQL. Celem uczniów jest to aby interfejs użytkownika był jak najbardziej przyjazny i intuicyjny w użytkowaniu. Dzięki temu przyciągnie on uwagę młodych ludzi i zachęci do korzystania z serwisu. Będzie on wygodny w obsłudze zarówno na tabletach, laptopach, jak i telefonach. Serwis jest tworzony przez młodzież, która najlepiej wie co jest im potrzebne i co muszą zrobić aby osiągnąć swój cel w życiu jakim jest zadowolenie z wykonywanego zawodu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 lipca 2015

Lato w MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu już po raz kolejny przygotował ciekawą ofertę wakacyjnych rozrywek.  Program obejmuje różnorodne propozycje spędzenia wolnego czasu : bezpłatna projekcja bajek dla dzieci, warsztaty, karaoke z gitarą, zajęcia plastyczno-ruchowe, zabawy, gry i konkursy dla dzieci. Dla spragnionych sukcesu konkursy plastyczne.

zobacz materiał »
29 czerwca 2015

Nagrody za wyniki w nauce

Nagrody za wyniki w nauce

zobacz materiał »
1 lipca 2015

Akcja Tanew 2015

W dniach 29-30 maja br. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się VI edycja akcji proekologicznej „Tanew Nasza Rzeka”.

zobacz materiał »
29 czerwca 2015

Serwis szkolny SN

Serwis szkolny SN

zobacz materiał »
1 lipca 2015

Miejskie zakończenie roku sportowego 2014/2015

19 czerwca 2015 r. (piątek) w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015.

zobacz materiał »