29 czerwca 2015

Kurs Barmański

29 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu zorganizowany został kurs barmański z elementami sommalieru w ramach projektu „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”.

W ramach projektu 323 uczniów ZSSCHiO skorzystało już z różnych form wsparcia, którymi były staże u pracodawców, zajęcia dodatkowe, a także kursy unijne. Również 55 nauczycieli zostało przeszkolonych z zakresu doradztwa zawodowego.

Kurs barmański przeprowadzony został przez Krakowską Szkołę Restauratorów Szymona Kohuta. Dwaj panowie: Marcin Włodarczyk i Mariusz Mureńko przeszkolili uczniów w zakresie podstawowym. Kursanci poszerzyli swoją wiedzę o wódkach gatunkowych (rum, gin, tequila, whisky), nauczyli się tworzyć klasyczne  koktajle takie jak: manhattan, mojito, poznali także sztukę garnish'u, czyli dekorowania drinków oraz wyszkolili się w robieniu wielowarstwowych napojów różnokolorowych.

Przed uczniami jeszcze zdobycie umiejętności, które posiada sommalier, czyli specjalista w dziedzinie wiedzy o winie, który doskonale potrafi dobrać trunek do potrawy.

Jak widać barmaństwo to ogrom wiedzy i umiejętności. Na całe szczęście, praktyka czyni mistrza.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 lipca 2015

Sukces uczniów ZSTiO

Najlepsi elektronicy i informatycy w Powiecie Jarosławskim - III miejsce i wyróżnienie dla uczniów ZSTiO w Jarosławiu im. Stefana Banacha

zobacz materiał »
2 lipca 2015

Lato w MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu już po raz kolejny przygotował ciekawą ofertę wakacyjnych rozrywek.  Program obejmuje różnorodne propozycje spędzenia wolnego czasu : bezpłatna projekcja bajek dla dzieci, warsztaty, karaoke z gitarą, zajęcia plastyczno-ruchowe, zabawy, gry i konkursy dla dzieci. Dla spragnionych sukcesu konkursy plastyczne.

zobacz materiał »
29 czerwca 2015

Nagrody za wyniki w nauce

Nagrody za wyniki w nauce

zobacz materiał »
1 lipca 2015

Akcja Tanew 2015

W dniach 29-30 maja br. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się VI edycja akcji proekologicznej „Tanew Nasza Rzeka”.

zobacz materiał »
29 czerwca 2015

Serwis szkolny SN

Serwis szkolny SN

zobacz materiał »