13 lipca 2015

Jerzy Hordyński

Szanowni Państwo.

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia przygotowuje film o znanym poecie Jerzym Hordyńskim. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą o udostępnienie zdjęć i innych materiałów związanych z tym wybitnym jarosławianinem. Prosimy również o kontakt z osobami, które spotkały się Jerzym Hordyńskim i mogłyby podzielić się osobistymi wspomnieniami.

Wszelkie informacje i skany zdjęć z podaniem autora prosimy przesłać na adres: smj@vp.pl.

Zarząd SMJ

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 maja 2015

Historia Jarosławskiego Dworca

6 kwietnia 1884 roku przez Jarosław po raz pierwszy przejechał pociąg. Powstała linia z Jarosławia do Sokala, której budowa trwała 3 lata, miała przed sobą świetlaną przyszłość. Była bowiem alternatywą bardzo istotnego dla handlu szlaku łączącego Kraków z Lwowem.

 

zobacz materiał »
17 kwietnia 2015

W 70 rocznicę spalenia wsi i ludobójstwie mieszkańców Wiązownicy

W 70 rocznicę spalenia wsi i ludobójstwie mieszkańców Wiązownicy

zobacz materiał »
28 kwietnia 2015

San ad Jarosław

Dyrektor Muzeum w Jarosławiu, Jarosław Ołowski otworzył niezwykłą wystawę dotyczącą rzeki San, a w szczególności sportów na niej uprawianych  przez jarosławian. Odwiedzający, których były tłumy, nie oglądali tylko zdjęć, ale i eksponaty. 

zobacz materiał »
1 marca 2015

Wyklęci we własnej ojczyźnie

1 marca, od 2011 roku obchodzony jest jako święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma być on dniem wspomnienia dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych za krew przelaną w obronie ojczyzny.

zobacz materiał »
19 lutego 2015

"100 rocznica wybuchu I wojny światowej w Garnizonie Jarosław"

Promocja książki "100 rocznica wybuchu I wojny światowej w Garnizonie Jarosław"

zobacz materiał »