11 lipca 2015

Rocznica "Krwawej Niedzieli" w Przemyślu

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji poległych męczeńską śmiercią Polaków. Po Mszy odbył się Marsz Ciszy , który zgromadził ponad 600 osób z Podkarpacia i nie tylko. Wśród uczestników byli goście z Warszawy, Zamościa a także Lwowa.
Marsz zakończył się na Cmentarzu, pod krzyżem wołyńskim, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia i złożono kwiaty.
Dzień pamięci zakończył się spektaklem teatralnym pt.: „Ballada Wołyńska”, unaoczniającym tragedię jaka dokonywała się w latach 1943-1945 w Polsce.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 lipca 2015

DNI GMINY TRYŃCZA

w Drugim dniu XI Dni Gminy Tryńcza pojawiła się na scenie  gwiazda tego wieczoru Zespół "Bracia"

zobacz materiał »
5 lipca 2015

Dni Gminy Tryńcza

W dniach 4 i 5 lipca 2015 r. zorganizowane zostały dni gminy Tryńcza. Dwudniowa weekendowa impreza przyciągnęła mnóstwo osób. 

zobacz materiał »
5 lipca 2015

Tragiczny weekend nad wodą!!!

Rozpoczęły się wakacje, jest piękna słoneczna, a wręcz upalna pogoda, dlatego chętnych do wypoczynku nad wodą nie brakuje. Niestety z danych Komendy Głównej Policji wynika, że od początku maja do 5 lipca utonęły już 124 osoby.

zobacz materiał »
5 lipca 2015

Pożar lasu w Jagielle

W niedzielę 5 lipca 2015 r. tuż po godz. 15 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku dotarła informacja o pożarze lasu, który wybuchł w miejscowości Jagiełła. 

zobacz materiał »