20 listopada 2015

Atest 70 prezentuje

„Jarosławska egzotyka” jest jednym z tematów, po które sięga jarosławski klub fotograficzny Atest 70. Prezentacje 2015 to kolejna wystawa ukazująca życie naszego miasta w obiektywie.

Autorami wystawy są Aleksandra Gil- Krzewska, Anna Ingot, Gaja Krajnik, Agnieszka Niemiec, Andrzej Jastrzębski, Krzysztof Mruk, Jerzy Ślusarz, Damian Waliczek oraz Jerzy Zajchowski „Jura”.

 

Twórcy wystawy ukazują codzienną rzeczywistość w niecodzienny sposób z zachowaniem indywidualnego dla każdego z nich sposobu patrzenia na świat. Każde ze zdjęć emanuje energią i swoistym magnetyzmem, który przyciąga odbiorcę. Mimo zachowania czarno-białej tonacji większości fotografii, artyści uchwycili na zdjęciach różnorodność życia miejskiego. Przedstawili miasto w sposób niewidoczny dla zwykłego przechodnia.   

 

Atest 70 jest klubem założonym w 1970 roku przez Jana Gruntowicza, Kazimierza Króla i Krzysztofa Ziembę. Od 45 lat zrzesza miłośników fotografii pozwalając im na rozwijanie  swojej pasji.

 

Wystawę można podziwiać do 12 grudnia br. w małej galerii Miejskiego Ośrodka Kultury.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 listopada 2015

Wystawa przekrojowa Moniki i Damiana Waliczek

Prace Moniki i Damiana Waliczków prezentowane są w Galerii Głównej u Attavantich od 6 listopada. Wystawę przekrojową można oglądać do 1 grudnia br.

zobacz materiał »
19 września 2015

Jarosławski Garnizon

Jarosławski Garnizon

zobacz materiał »
25 września 2015

Wystawa prac Wiktora Jasiewicza

24 września – Wystawa prac Wiktora Jasiewicza – absolwenta Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, obecnie studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na kierunku rzeźba.

zobacz materiał »
21 września 2015

15 LAT ATESTu 2000

15 lat minęło! Taki słuszny wiek osiągnęło Jarosławskie Towarzystwo Fotograficzne ATEST 2000. W związku z tą okrągłą rocznicą zorganizowano wystawę okolicznościową, której wernisaż miał miejsce 18 września 2015 r. w Galerii Głównej u Attavantich.

zobacz materiał »
17 września 2015

wystawa malarstwa i fotografii

17 września 2015 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu w szkolnej Galerii Synagoga odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac artystycznych pt. "Terranova".  Autorką prac jest Magdalena Toborowicz-Kuranda – absolwentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i laureatka tegorocznego konkursu DEBUTS na najlepszy debiut fotograficzny w Polsce.

zobacz materiał »