8 marca 2016

Kobieta o różnych obliczach

Jerzy "Jura" Plucha urodzony w 1951 r., w Lubaczowie.
W 1980 r. ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizacja konserwacja malarstwa
i rzeźby polichromowanej. Obok pracy konserwatorskiej zajmuje się twórczością artystyczną. Uprawia malarstwo ścienne, sztalugowe oraz pastel. Swoje obrazy tworzy wykorzystując tradycyjną - niekiedy zapomnianą - techniką. Swoje wystawy pokazuje zarówno w kraju jak i za granicą. 

Wystawy indywidualne:

 BWA Przemyśl (abstrakcje), Budapeszt „Dom Polski” 2009, Jarosław – galeria u Attavantich 2010, Zamek w Krasiczynie (Baszta Królewska 2011). Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu 2014 („Świat Złotej Rybki”). 2014 - Muzeum Kresów w Lubaczowie - „Życie – po drugiej stronie lustra”. Wiele prac z lat poprzednich i ostatnich znajdują się w kolekcjach Państwowych, kościołachoraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą...

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 lutego 2016

Wystawa Patryka Góreckiego

Wystawa Patryka Góreckiego

zobacz materiał »
6 lutego 2016

Podkarpacie teraz

Podkarpacie teraz

zobacz materiał »
8 grudnia 2015

Wystawa fotograficzna "Rób to, co kochasz"

W Galerii w Holu u Attavantich 1 grudnia 2015 r. pojawiła się wystawa pt. „Rób to, co kochasz” autorstwa Justyny Bodek i Pauliny Czwałgi. Na wystawie młode artystki zaprezentowały zdjęcia ukazujące pasję do tego, co się robi.

zobacz materiał »
3 grudnia 2015

Wystawa Ryszarda Dudka

Wystawa Ryszarda Dudka

zobacz materiał »
20 listopada 2015

Atest 70 prezentuje

„Jarosławska egzotyka” jest jednym z tematów, po które sięga jarosławski klub fotograficzny Atest 70. Prezentacje 2015 to kolejna wystawa ukazująca życie naszego miasta w obiektywie.

Autorami wystawy są Aleksandra Gil- Krzewska, Anna Ingot, Gaja Krajnik, Agnieszka Niemiec, Andrzej Jastrzębski, Krzysztof Mruk, Jerzy Ślusarz, Damian Waliczek oraz Jerzy Zajchowski „Jura”.

zobacz materiał »