26 marca 2016

Wielka Sobota i Niedziela

Tradycyjnie w Wielką Sobotę, wierni Kościoła katolickiego udają się do świątyni, aby poświęcić święconkę. Skąd wzięła się tradycja święcenia pokarmów, co wkładamy do wielkanocnego koszyczka i dlaczego wyjaśnia ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk z parafii pw. Świętego Wawrzyńca w Radymnie.

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa  Chrystusa. Jest to dzień niezwykle radosny gdyż Jezus pokonał Śmierć i wstąpił do Królestwa Bożego. W Niedzielę Wielkanocną, wczesnym rankiem odprawia się mszę rezurekcyjną, która symbolizuje obwieszczenie światu dobrej nowiny jaką było Zmartwychwstanie.  

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 marca 2016

Jak uzyskać świadczenie "Rodzina 500+" ?

23 marca w sali narad jarosławskiego Ratusza odbyła się konferencja dotycząca rządowego programu „Rodzina 500+”. Jest to systemowy program wsparcia rodzin. Według projektu, skorzystają z niego rodzice i opiekunowie, których dzieci nie ukończyły 18 roku życia.

zobacz materiał »
23 marca 2016

Jarosławska pisanka

Jarosławska pisanka” taką akcję zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Polegała ona na zebraniu jak największej ilości pisanek z jarosławskich przedszkoli i szkół podstawowych. 23 marca w holu jarosławskiego MOK-u dzieci z niepublicznego przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego doliczyły się aż 73 kolorowych jajek.

zobacz materiał »
17 marca 2016

Chrzcielnice w kościołach naszego regionu

17 marca w siedzibie Stowarzyszenia MIłośników Jarosławia miało miejsce spotkanie dotyczące najpiekniejszych Chrzcielnic w naszym regionie. Gościem specjalnym był niedawno odznaczony Honorowy Obywatel Jarosławia Zygmunt Strenczak. 

zobacz materiał »
17 marca 2016

Poetyckie powitanie wiosny - "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

Poetyckie powitanie wiosny - "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

zobacz materiał »
20 marca 2016

Pożar kamienicy w Jarosławiu

20 marca br. w kamienicy przy ul. Rynek 20 w Jarosławiu wybuchł pożar. Pięć zastępów straży pożarnej prowadziło akcję gaśniczą. Jedna osoba poszkodowana została odwieziona karetką do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

zobacz materiał »