7 czerwca 2016

Kinga Wygnaniec wyróżniona w Słupsku!

Aktorzy Teatru PLASTER niejednokrotnie udowodnili, że są doceniani w ogólnopolskim świecie teatralnym. Występ Kingi Wygnaniec podczas trzynastej edycji „Sam na Scenie” w kategorii Teatru Jednego Aktora, który odbył się w ramach 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego został wyróżniony. W Słupsku gdzie odbył się 61. OKR Kinga reprezentowała województwo podkarpackie.

Laureatka jest aktorką Teatru Jednego Aktora, przy Teatrze PLASTER, który działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Wystawiony monodram „Na Górce” w reżyserii Pawła Sroki to spektakl mówiący o potrzebie poszukiwania własnych korzeni. Główną postacią jest prababcia Kingi i to jej historię dziewczyna opowiada, tak jak ją Kinga zapamiętała. To wielkie podziękowanie dla prababci „I tak moja prababcia Władzia adoptowała moją babcię Marysię, moja babcia Marysia urodziła moją mamę i teraz ja mogę opowiedzieć wam tą całą historię”. W spektaklu podkreślone została pamięć jako kluczowy element do określenia samego siebie w współczesnych czasach. Ale nie tylko ten aspekt pamięci jest tutaj zawarty. Na pytanie Kingi skierowane do babci „Babciu czy to źle pamiętać?”, ta niespodziewanie jej odpowiada „Nie moje dziecko, nie. To nie całkiem dobrze i nie całkiem źle pamiętać… ważne by rozpocząć każdy nowy dzień z czystą kartą, niezapisaną niepotrzebnymi myślami”.

Już wkrótce monodram zobaczyć będzie można w Jarosławiu. 24.06. w holu Kamienicy Rynek 6 o godz.19.00.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

31 maja 2016

Sukces PLASTRA

Aktorzy Teatru PLASTER działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu mogą się pochwalić niebagatelną nagrodą. Ich najnowszy spektakl „Juwenalia – czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie” według S. Witkiewicza w reżyserii Pawła Sroki otrzymał III Nagrodę podczas Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o nagrodę im. Tadeusza Kantora.

zobacz materiał »
30 maja 2016

Wymarzony prezent na Dzień Dziecka

Każde z dzieci z wytęsknieniem czeka na 1 czerwca, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jednak ten dzień niekiedy sprawia kłopot rodzicom.  Pani Iwona Podolec pracownik jednego z jarosławskich sklepów z zabawkami podpowiada co mogłoby być dobrym prezentem dla naszych pociech.

zobacz materiał »
14 maja 2016

I Konkurs Pracy Psów Dzikarzy

14 maja w Woli Mołodyckiej spotkali się miłośnicy psów myśliwskich, aby wziąć udział w I Konkursie Pracy Psów Dzikarzy. Pieski rywalizowały o tytuł Czempiona Pracy, a zdobyć go nie było tak łatwo jakby się mogło wydawać.  

zobacz materiał »
13 maja 2016

V Pielgrzymka Diabetyków

Rokrocznie , 13 maja Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu organizuje Podkarpacką Pielgrzymkę Diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się już po raz piąty w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Jarosławiu. 

zobacz materiał »
26 kwietnia 2016

Na górce

Monodram „Na górce” w wykonaniu Kingi Wygnaniec, zdobył I miejsce w eliminacjach wojewódzkich 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spektakl w reżyserii Pawła Sroki będzie reprezentować nasze województwo, miasto oraz MOK na eliminacjach ogólnopolskich 61 OKR w turnieju Teatru Jednego Aktora w Słupsku.

zobacz materiał »