15 stycznia 2014

Życie Podkarpackie - Gdzie postawić pomnik?

Jaką formę będzie miał pomnik poświęcony prezydentowi RP, który zginął w katastrofie smoleńskiej i gdzie zostanie zlokalizowany?

– Nie spodziewałem się, że propozycja upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego i osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem, wywoła aż takie emocje. Naszym celem nie jest wzbudzanie kontrowersji. Chcemy uczcić prawdziwego Polaka. Pomnik powinien przypominać o wartościach ważnych dla każdego z nas – uważa Tadeusz Chrzan, członek zarządu Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i szef powiatowych struktur PiS w Jarosławiu. Zaraz po ogłoszeniu zamiaru bodowy pojawiły się różne komentarze. Nie brakuje opinii, że pomnik powinien powstać, ale wielu wypowiada się wprost przeciwnie. Inicjatorzy zapewniają, że pomnik powstanie. Chcą tylko wybrać odpowiednią formę i znaleźć miejsce. Zależy im, by stanął na jarosławskim Rynku, ale też by nie kolidował z istniejącym układem architektonicznym.

W jakim kształcie?

Forma pomnika nie jest jeszcze ustalona. Wszystko wskazuje, że po wstępnym jej określeniu zostanie ogłoszony konkurs i o ostatecznym kształcie zdecydują artyści, którzy wezmą w nim udział. Chrzan jest za opcją upamiętnienia wszystkich postaci, które zginęły w tragedii, z wyróżniającym się popiersiem Lecha Kaczyńskiego umieszczonym na cokole.

Więcej w bieżącym wydaniu ŻP. 

autor artykułu: (Roman Kijanka)

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 stycznia 2014

Opłatek w krakowskim oddziale SMJ

W Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia w Krakowie początek stycznia to piękny zwyczaj spotkań opłatkowych. W tegorocznym spotkaniu, 10 stycznia już tradycyjnie uczestniczyła delegacja z Jarosławia.

zobacz materiał »
13 stycznia 2014

Tomasz Poręba - Jutro spotykam się z komisarzem UE

Tomasz Poręba: Jutro spotykam się z komisarzem UE Borgiem ws. zakazu wędzenia wędlin. Apeluję również do premiera Tuska o podjęcie realnych działań w tej sprawie

zobacz materiał »
3 stycznia 2014

konferencja prasowa Posłów Solidarnej Polski

W dniu dzisiejszym, tj. 3 stycznia 2014r. odbyła się konferencja prasowa Posłów Solidarnej Polski Mieczysława Golby i Kazimierza Ziobro, poświęcona profanacji do jakiej doszło w Kalwarii Pacławskiej.

zobacz materiał »
10 grudnia 2013

Konferencja w Użgorodzie

We wtorek 10 grudnia w Użgorodzie odbyła się I międzynarodowa konferencja inaugurująca realizację projektu transgranicznego pn. ,,Jarosław - Użgorod: wspólna inicjatywa na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej historycznych miast partnerskich” dofinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013”.

zobacz materiał »
9 grudnia 2013

Poseł Kłosowski w Jarosławiu

Poseł Kłosowski w Jarosławiu

zobacz materiał »