12 stycznia 2014

22 finał WOŚP w Jarosławiu cz.1

Już tradycją jest, że w naszym kraju, a nawet za jego granicami zbierane są fundusze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wokół niej organizowanych jest wiele imprez, które mają przyczynić się do jak największej promocji tej akcji dobrego serca. Taka miała też miejsce w Jarosławiu  11 stycznia 2014r. Na hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej zagrało –oczywiście charytatywnie- wiele zespołów i wokalistów: RIWOLW z Radymna, Krzysztof Kądziołka, Artur Strączek, zaś gwiazdą wieczoru  była grupa VENEA  z Przemyśla. Podziwiać można było także pokazy laserowe. W imprezę bardzo mocno włączyli się studenci pod czujnym okiem organizatorki- Teresy Krasnowskiej i prezes Akademickiego Centrum Wolontariatu-dr Alicji Kłos. Sprawnie działał jarosławski „SZTAB 213”, dzięki któremu każdy mógł wrzucić nawet symboliczny grosz do puszki. Cały dochód przez nich uzbierany został przekazany na zakup specjalistycznego sprzętu, m.in. na pompy insulinowe dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 stycznia 2014

22 finał WOŚP w Jarosławiu cz.2

Drugi dzień jarosławskiej imprezy WOŚP dotyczył głównie sportu. Na boisku mecz siatkówki zagrały dwie drużyny – AZS EcoBuild Jarosław z trenerem Mateuszem Kurowskim i KS „Sorry” Pełkinie pod czujnym okiem Tomasza Kiwiora.

zobacz materiał »
13 stycznia 2014

Wręczenie Odznak "Zasłużony dla Miasta Jarosławia"

13 stycznia Tadeusz Horwath - długoletni prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz o. Józef Kiełbasa - gwardian klasztoru oo. Franciszkanów, odebrali z rąk przewodniczącego Rady Miasta złotą odznakę „Za Zasługi Dla Miasta Jarosławia”.

zobacz materiał »
14 stycznia 2014

Wiedza ratuje życie problematyka HIV i AIDS

"Wiedza ratuje życie" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki HIV i AIDS, zorganizowane przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny, Państwową Wyższą Szkołę Techniczno - Ekonomiczną i trzy jarosławskie licea. Gościem specjalnym wykładu był Roman Latoszyński, edukator z zakresu HIV/AIDS, sam zakażony wirusem. Wystąpienie wstępne poprowadziła dr n.med. Magdalena Kozimala. 
zobacz materiał »
14 stycznia 2014

Bolesna Kradzież - pomóż odnaleźć...

W nocy z 9 na 10 stycznia nieznani sprawcy zerwali kłódkę z bramy oczyszczalni ścieków w Laszkach po czym skradli pokrywy ze studzienek kanalizacyjnych oraz ok. 60 szt arkuszy blachy przeznaczonej na pokrycie hangaru na szybowce Aeroklubu.

zobacz materiał »
12 stycznia 2014

22 finał WOŚP światełko do nieba

uzbierana kwota na godzinę 21:30 70229,67zł
zobacz materiał »