23 stycznia 2014

Nielegalnie produkowali alkohol

Blisko 700 litrów wyrobów winiarskich i spirytusowych bez znaków akcyzy, puste butelki, urządzenie do destylacji, drukarkę do produkcji etykiet wykryli funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej podczas przeszukania jednej z jarosławskich posesji. Wcześniej, podczas kontroli drogowej w Tarnowie wpadł mężczyzna, w którego samochodzie małopolska Służba Celna wykryła 100 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.


Do zdarzenia doszło 18 stycznia br. Funkcjonariusze mobilnego patrolu Służby Celnej  kontrolowali pojazdy na drodze krajowej w Tarnowie. W jednym z zatrzymanych samochodów nowosądeccy celnicy znaleźli łącznie 100 litrów wyrobów alkoholowych. 60 l alkoholu o mocy 50 % oraz 40 l wyrobów winnych bez polskich znaków akcyzy przewoził samochodem osobowym zatrzymany do kontroli mieszkaniec Podkarpacia.

Co ważne, tarnowska kontrola miała dalsze konsekwencje. Małopolscy celnicy podejrzewając, że w miejscu zamieszkania mężczyzny może znajdować się większa ilość nielegalnego alkoholu, zwrócili się o pomoc do funkcjonariuszy Służby Celnej na Podkarpaciu.

 

Funkcjonariusze przemyskiej Izby Celnej wspierani przez policjantów z Komendy Policji w Jarosławiu, jeszcze tego samego dnia przeszukali miejsce zamieszkania,  zatrzymanego do kontroli mężczyzny. Mundurowi wykryli łącznie ok. 700 litrów wyrobów alkoholowych ( wyrobów winiarskich i spirytusowych) a także inne artykuły świadczące o produkcji w tym miejscu alkoholu na szeroką skalę. 

Alkohol i wszelkie akcesoria służące do jego produkcji i dystrybucji zostały zabezpieczone do dalszego postępowania. Sprawę, pod nadzorem prokuratury, prowadzą funkcjonariusze małopolskiej Służby Celnej. 

źródło: słuzba celna

 

 

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 stycznia 2014

Kłusownik w Laszkach

Mieszkaniec gminy Laszki odpowie za skłusowanie zwierzyny łownej - koziołka sarny. 

zobacz materiał »
7 stycznia 2014

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Na drogach powiatu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych. 28-letni kierujący fordem ka wsiadł za kierownicę mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie i prawomocny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jego odpowiedzialność karna będzie zaostrzona. Pozostałym sprawcom grozi kara pozbawienia albo ograniczenia wolności do 2 lat, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

zobacz materiał »
6 grudnia 2013

Odnaleziono ciało zaginionego mieszkańca Jarosławia

Wczoraj przypadkowy przechodzień zauważył na polach przy ulicy Dojazdowej ciało mężczyzny. Policjanci przeprowadzili oględziny tego miejsca. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań. Dzisiaj rodzina potwierdziła, że odnaleziony mężczyzna to zaginiony w ubiegły piątek 75-letni mieszkaniec Jarosławia.

zobacz materiał »
28 listopada 2013

Próbna ewakuacja w budynku jarosławskiej komendy

Dziś w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyła się próbna ewakuacja w ramach obowiązków określonych przez Ustawę o ochronie przeciwpożarowej. 

zobacz materiał »
1 sierpnia 2013

Święto Policji

Święto Policji

zobacz materiał »