29 stycznia 2014

Życie Podkarpackie - Czy szukali kompromitujących dokumentów?

Pierwsze włamanie do likwidowanej Spółdzielni Inwalidów Praca i mieszczącej się w tym samym budynku spółki Sip-Plast, utworzonej na bazie upadłej spółdzielni, miało miejsce w nocy, 14 stycznia. Dzień później było drugie. Likwidator odpowiadający za resztki spółdzielczego majątku wymienił kłódki na nowe. W piątek rano (17 bm.) okazało się, że zostały obcięte i zastąpione innymi.

– Pierwszym razem ktoś wszedł do pomieszczeń, również tych, w których złożone są dokumenty. Najwyraźniej czegoś szukał. Wszystko było poprzestawiane, jednak trudno powiedzieć, czy coś zabrał – opowiada likwidator spółdzielni. Sprawcy nie uszkodzili zamknięć. Możliwe, że mieli klucze do kłódek, ponieważ wewnątrz budynku znajdują się przedmioty należące do likwidowanej spółdzielni, powstałej po niej spółki i przynajmniej kilka osób, które miały z tymi firmami coś wspólnego, mogło się w nie zaopatrzyć.

Dwa włamania i zaplombowane drzwi

Wezwani na miejsce policjanci obejrzeli wizyty nieproszonej osoby i spisali notatkę. Następnej nocy ktoś się włamał, wyważając drzwi. – Tym razem widać było, że grzebał w papierach, jakby czegoś szukał. W dokumentach pozostałych po spółdzielni jest ogromny bałagan, dlatego trudno stwierdzić, czy coś zginęło, czy tylko papiery zostały porozrzucane. Możliwe, że chodziło o zabranie dokumentów, które mogłyby komuś przeszkadzać – podejrzewa likwidator. Tym razem policja zajęła się sprawą dokładniej. Likwidator wymienił kłódki broniące dostępu do majątku, za który odpowiada, myśląc, że nieproszone wizyty się zakończyły. W piątek rano (17 bm.) okazało się, że nie może wejść do swego biura. Na wszystkich drzwiach wisiały nowe kłódki.

Więcej w bieżącym wydaniu ŻP.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 stycznia 2014

Gazeta Jarosławska - Końca nie widać...

Polimex-Mostostal nie dokończy budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Jarosław. Konsorcja z udziałem Polimexu-Mostostalu wypowiedziały kontrakty podpisane z zamawiającym – GDDKiA, a GDDKiA odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą – konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A. i Doprastaw a.s.

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

VIII Targi Ślubne

Prezentujemy reportaż, pokazujący firmy i ludzi związanych z Jarosławiem, oraz zakulisowe przygotowanie i realizacja transmisji na żywo

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

Nowe Targowisko w Pruchniku "Mój Rynek"

Trwają prace nad budową targowiska stałego "Mój Rynek" w Pruchniku ulica Parkowa współfinansowanego z z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

zobacz materiał »
12 stycznia 2014

22 finał WOŚP w Tryńczy

W ramach 22 Finału WOŚP 2014 w Tryńczy odbył się "24-GODZINNY BIEG" na elektrycznej bieżni.  W akcji, która rozpoczęła się 11 stycznia o 19:30 w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy wzięło udział 58 uczestników, którzy przez 24 godziny przebiegli dystans ponad 220 km! 

zobacz materiał »
15 stycznia 2014

Gazeta Jarosławska - Zabytkowa Ruina

Właściciele zabytkowej kamienicy pod pretekstem remontu starali się rozebrać zdewastowany budynek? Zawiadomienie w tej sprawie złożył Konserwator Zabytków. Teraz śledczy sprawdzą, kto jest winny zniszczeniu wpisanego do rejestru ministerstwa kultury budynku.

zobacz materiał »