29 stycznia 2014

Pomocny nos Bluesa

Kolejna nieudana próba przemytu udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celnej w Korczowej. Tym razem pies służbowy Blues wskazał miejsce ukrycia 2710 paczek papierosów.

25 stycznia 2014r. ok. godz. 3, podczas nocnej zmiany na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze celni wykryli 2710 paczek papierosów marki NZ i Compliment, które nielegalnie próbował wwieźć do Polski 27- letni obywatel Ukrainy. 

Funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski pojazd marki Renault Laguna.  Jak się później okazało słusznie, bo podczas szczegółowej kontroli celnicy z  pomocą psa służbowego Bluesa znaleźli papierosy ukryte  w  kole zapasowym, komorze silnika oraz przerobionym zbiorniku paliwa.

Młody człowiek przyznał się do przemycanego towaru. Przeciwko kierowcy celnicy wszczęli postępowanie karne skarbowe i dodatkowo zatrzymali samochód przystosowany do przemytu.

Dzień wcześniej tj. 24 stycznia 2014r. o godz. 13 na bazarze  w miejscowości Korczowa, patrol Służby Celnej  w samochodzie marki Rover 420  wykrył  221 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był w torbie podróżnej w bagażniku pojazdu. 

Papierosy zajęto a przeciw 25–letniemu kierowcy Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe.

źródło: Służba Celna

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 stycznia 2014

Życie Podkarpackie - Czy szukali kompromitujących dokumentów?

Pierwsze włamanie do likwidowanej Spółdzielni Inwalidów Praca i mieszczącej się w tym samym budynku spółki Sip-Plast, utworzonej na bazie upadłej spółdzielni, miało miejsce w nocy, 14 stycznia. Dzień później było drugie. Likwidator odpowiadający za resztki spółdzielczego majątku wymienił kłódki na nowe. W piątek rano (17 bm.) okazało się, że zostały obcięte i zastąpione innymi.

zobacz materiał »
29 stycznia 2014

Gazeta Jarosławska - Końca nie widać...

Polimex-Mostostal nie dokończy budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Jarosław. Konsorcja z udziałem Polimexu-Mostostalu wypowiedziały kontrakty podpisane z zamawiającym – GDDKiA, a GDDKiA odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą – konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A. i Doprastaw a.s.

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

VIII Targi Ślubne

Prezentujemy reportaż, pokazujący firmy i ludzi związanych z Jarosławiem, oraz zakulisowe przygotowanie i realizacja transmisji na żywo

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

Nowe Targowisko w Pruchniku "Mój Rynek"

Trwają prace nad budową targowiska stałego "Mój Rynek" w Pruchniku ulica Parkowa współfinansowanego z z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

zobacz materiał »
12 stycznia 2014

22 finał WOŚP w Tryńczy

W ramach 22 Finału WOŚP 2014 w Tryńczy odbył się "24-GODZINNY BIEG" na elektrycznej bieżni.  W akcji, która rozpoczęła się 11 stycznia o 19:30 w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy wzięło udział 58 uczestników, którzy przez 24 godziny przebiegli dystans ponad 220 km! 

zobacz materiał »