5 lutego 2014

Celnicy udaremnili przemyt 24 kg bursztynu.

Przemyt 24 kg bursztynu udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego. To już trzeci w ciągu 2 ostatnich  miesięcy  przypadek przemytu tego rodzaju kamieni przez podkarpackie przejścia graniczne.

20.06.2013r. na polsko- ukraińskie przejście graniczne w Korczowej wjechał samochód osobowy marki Toyota.

Pomimo, że kierowca do przekroczenia granicy wybrał pas ruchu przeznaczony dla podróżnych, którzy nie posiadają towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia ich Służbie Celnej, funkcjonariusze postanowili prześwietlić ten pojazd promieniami RTG. Dzięki pomocy skanera celnicy znaleźli w samochodzie nie tylko 24 kg bursztynu a także 176 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ukrytych w podłokietniku. Kamienie bursztynu zapakowane w foliowe worki ukryte były w jednym z bagaży. Do próby przemytu przyznał się obywatel Ukrainy- pasażer pojazdu, przeciwko któremu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. 

Jest to trzecia w tym roku udaremniona przez Służbę Celną próba przemytu bursztynu przez podkarpackie przejścia graniczne. Poprzednie 2 przypadki miały miejsce 7 i 23 maja na przejściu granicznym w Medyce, kiedy to funkcjonariusze celni zatrzymali 30 a następnie 27 kg bursztynu.  

 

 źródło: Służba Celna

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 stycznia 2014

Pomocny nos Bluesa

Kolejna nieudana próba przemytu udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celnej w Korczowej. Tym razem pies służbowy Blues wskazał miejsce ukrycia 2710 paczek papierosów. 

zobacz materiał »
29 stycznia 2014

Życie Podkarpackie - Czy szukali kompromitujących dokumentów?

Pierwsze włamanie do likwidowanej Spółdzielni Inwalidów Praca i mieszczącej się w tym samym budynku spółki Sip-Plast, utworzonej na bazie upadłej spółdzielni, miało miejsce w nocy, 14 stycznia. Dzień później było drugie. Likwidator odpowiadający za resztki spółdzielczego majątku wymienił kłódki na nowe. W piątek rano (17 bm.) okazało się, że zostały obcięte i zastąpione innymi.

zobacz materiał »
29 stycznia 2014

Gazeta Jarosławska - Końca nie widać...

Polimex-Mostostal nie dokończy budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Jarosław. Konsorcja z udziałem Polimexu-Mostostalu wypowiedziały kontrakty podpisane z zamawiającym – GDDKiA, a GDDKiA odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą – konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A. i Doprastaw a.s.

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

VIII Targi Ślubne

Prezentujemy reportaż, pokazujący firmy i ludzi związanych z Jarosławiem, oraz zakulisowe przygotowanie i realizacja transmisji na żywo

zobacz materiał »
25 stycznia 2014

Nowe Targowisko w Pruchniku "Mój Rynek"

Trwają prace nad budową targowiska stałego "Mój Rynek" w Pruchniku ulica Parkowa współfinansowanego z z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

zobacz materiał »