8 grudnia 2017

Jarosław znowu w filmie

Krzysztof Zanussi w dniach 7 i 8 grudnia, kręcił swój najnowszy film w Sieniawie, Jarosławiu oraz okolicznych miejscowościach.

W nagraniach wzięli udział statyści między innymi z Jarosławia.

Film zatytułowany „Eter” jest próbą reinterpretacji mitu Fausta. Akcja toczy się przed wybuchem I wojny światowej na terenach monarchii Austro-Węgierskiej i Cesarstwa Rosyjskiego. Opowiada historię wojskowego lekarza, który prowadzi eksperymenty medyczne, by zyskać władzę nad ludźmi. W rolach głównych występują: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Małgorzata Pritulak oraz debiutantka, ukraińska aktorka Maria Ryaboshapka. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Niemyjski, który współpracował już z Zanussim przy filmie „Obce ciało". Za scenografię do filmu odpowiada Joanna Macha, a za kostiumy Katarzyna Lewińska.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

7 grudnia 2017

Halowe Turnieje Mikołajkowe

W dniach od 5 do 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbywał się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej.

zobacz materiał »
6 grudnia 2017

test21

test

zobacz materiał »
6 grudnia 2017

test4

test

zobacz materiał »
5 grudnia 2017

Nowoczesna i odnowiona - Filia nr 4 już otwarta

Funkcjonuje od 45 lat – Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdująca się przy osiedlu Kopernika została otwarta po remoncie.

zobacz materiał »
1 grudnia 2017

Mam czas rozmawiać

HIV nie wybiera, nie kieruje się wiekiem dlatego też tegoroczna kampania profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS odbywała się pod hasłem „Mam Czas Rozmawiać”.

zobacz materiał »