23 grudnia 2017

III Miejsce dla "Czaru Kamienic Jarosławia"

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa przyznał III miejsce filmowi "Czar Kamienic Jarosławia" w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania 2017. Film został zrealizowany przez uczniów ZSTiO w Jarosławiu; Piotra Brzyskiego i Marcelina Tutki. 15 grudnia 2017 roku w Warszawie w kinie Iluzjon odbyła się uroczysta Gala Rozdania Nagród podczas której Czar Kamienic Jarosławia był nominowany do nagrody głównej konkursu. Do konkursu zgłoszono ponad 300 prac z całej Polski. Galę rozdania nagród uświetnił film Mój Vincent, nagrodzony na Festiwalu w Berlinie, a nominowany do tegorocznych Oscarów. Po zakończeniu Gali Rozdania Nagród uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą kolację podczas której mogli wymienić się doświadczeniami z realizacji filmu z finalistami konkursu. Oprócz prestiżowego miejsca w finale konkursu uczniowie otrzymali kamery cyfrowe i będą mogli rozwijać swoje pasje.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 grudnia 2017

Dzięki Nim w Święta jesteśmy bezpieczni

W Wigilię gdy zasiądziemy wspólnie razem z naszymi rodzinami do wspólnej kolacji, pomyślmy o tych co dbają o nasze bezpieczeństwo.

zobacz materiał »
22 grudnia 2017

Jarosławska Wigilia

22 grudnia na jarosławskim Rynku już po raz zorganizowana została miejska Wigilia.

zobacz materiał »
22 grudnia 2017

Nie dla czadu! Obudź czujność!

W okresie grzewczym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowa Straż Pożarna prowadzą ogólnopolską akcję „Nie dla czadu. Obudź czujność”.

Czad zwany „cichym zabójcą” rokrocznie zbiera swoje żniwo.

Jak się przed nim bronić?

Oprócz regularnego zapraszania kominiarza warto wyposażyć się w czujnik tlenku węgla.

zobacz materiał »
22 grudnia 2017

W Tobie jest światło

18 grudnia Harcerze z jarosławskiego Hufca ZHP przekazali mieszkańcom Jarosławia Betlejemskie Światełko Pokoju.

zobacz materiał »
21 grudnia 2017

Parkowanie na środku przejazdu....

O tym, że idą Święta wie już każdy. W tym gorącym okresie, może być problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, ale żeby parkować na środku przejazdu...

zobacz materiał »