19 lutego 2014

Oddanie do użytku Windy i Siłowni w LO im. M.Kopernika

Od zeszłego roku budynek szkoły miał specjalny podjazd oraz toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Do tego semestru były to jedyne udogodnienia. 19 lutego oficjalnie oddano do użytku windę i platformę, które mają służyć osobom o ograniczonej sprawności ruchowej przemieszczać się między piętrami gmachu szkoły.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: uczniowie szkoły, Pan Dyrektor – Zbigniew Tabor, Wicestarosta Jarosławski -  Józef Szkoła, Członek Zarządu Powiatu – Zofia Karwańska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego – Adam Pióro. Gości przywitał Pan Dyrektor, który podziękował za przybycie i opisał szczegóły inwestycji. W przemówieniu poruszył także temat wykluczenia osób niepełnosprawnych i podkreślił, że nasze Liceum jest jedyną szkołą w Jarosławiu przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. W ramach udogodnień dla osób niepełnosprawnych szkoła została także wyposażona w siłownię, która może posłużyć do zajęć rewalidacyjnych i już cieszy się sporym zainteresowaniem.

Po przemówieniu zgromadzeni obejrzeli film nagrany specjalnie na tę okazję przez uczniów. Produkcja opowiadała o trudnościach, jakie mieli niepełnosprawni przed wprowadzeniem udogodnień. Po projekcji głos zabrał pan Wicestarosta, Józef Szkoła, który dziękował za zaangażowanie władz szkoły w inwestycję i samą ideę udogodnień.

Nasze LO, to kolejny budynek, po którym przemieszczanie się nie sprawia problemu osobom niepełnosprawnym. Niestety takich budynków nadal jest zbyt mało, dlatego powinniśmy wspierać takie i podobne projekty, które zlikwidują problem wykluczenia osób ograniczonych ruchowo. W końcu nikt z nas nie jest pewny swojej przyszłości.

Em. Zet.

tx: ILO

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 lutego 2014

Konkurs kulinarny "Sposoby na podroby"

  Kilkuletnią tradycją szkoły jest organizacja w okresie zimowym międzyszkolnych zawodów kulinarnych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Tegoroczna VII edycja konkursu odbyła się 18 lutego 2014 roku pod hasłem "Sposoby na podroby". Do kulinarnych zawodów przystąpili uczniowie z 6 szkół reprezentujących klasy drugie i trzecie Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Technikum żywienia i gospodarstwa domowego.

zobacz materiał »
14 lutego 2014

Tydzień Świadomości Dysleksji

W minionym tygodniu w Gimnazjum nr3, już po raz drugi, odbył sięTydzień Świadomości Dysleksji. Patronem tegorocznego TŚD był dyslektyk, genialny wynalazca i samouk Thomas Alva Edison.

zobacz materiał »
20 lutego 2014

Bal Maluchów

Tradycyjny Bal Maluchów odbył się 16-tegio lutego w szkole podstawowej nr6. Przewidziano wiele zabaw dla najmłodszych sami zobaczcie...

zobacz materiał »
7 lutego 2014

Honorowe Oddawanie Krwi w LO im. M.Kopernika

4.02.2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Jarosławiu odbył się pobór krwi. 
Do poboru krwi zgłosiło się 76 dawców, z czego 37 oddało krew.
zobacz materiał »
17 stycznia 2014

Dziennikarze Polsat News w Jarosławiu cz.2

Jeszcze przed feriami 16 i 17 stycznia klasy dziennikarskie I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu  gościły trzech wyjątkowych gości, którzy drugiego dnia zostali zaproszeni do studia na wywiad prowadzony przez "młodych" dziennikarzy.

zobacz materiał »