14 grudnia 2018

„Podziel się ciepłem" - akcja dla potrzebujących!

Akcja „Wymiana ciepła" przywędrowała do nas z Węgier i tak jak hasło, równie ciepło została przyjęta w Polsce. - Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Ustawić wieszak, powiesić ciepłe ubranie na początek, pozwolić, by ubrań przybywało, a potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba... - czytamy na stronie www.wymianaciepla.pl

W kolejnych miastach pojawiają się oznaczone punkty z wieszakami na ciepłą odzież, z której mogą skorzystać inni, bardziej potrzebujący. Żeby przyłączyć się do akcji wystarczy niewielkie, zadaszone miejsce np. przed kamienicą, w galerii handlowej, przy dworcu PKP.

Zachęcamy również jarosławian do przeglądu swoich szaf oraz podzielenia się zimowymi ubraniami - kurtkami, płaszczami, swetrami, czapkami czy szalikami, aby marznący zdążyli się jeszcze ogrzać. Punktem zbiórki w dniach 17-21 grudnia br. będzie charakterystyczny, zielony namiot miejskiego programu „Bezpieczny Jarosław", ustawiony przed Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, przy ul. Świętego Ducha 1.

Mamy nadzieję, że zebrana ciepła odzież w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, będzie dla osób najbardziej potrzebujących drobnym, ale miłym wsparciem.

Pomysłodawcą inicjatywy w Jarosławiu jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha przy wsparciu m.in. placówek oświatowych oraz Burmistrza Miasta Jarosławia.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 grudnia 2018

Wybierz sportowca i trenera 2018 roku

Ruszył XIX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia 2018 roku. Wśród nominowanych do nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia znajduje się 12 sportowców oraz 12 trenerów. Na swoich faworytów można głosować do 15 stycznia 2019 r. za pośrednictwem strony internetowej lub wypełniając kupon drukowany w lokalnej prasie. 

zobacz materiał »
12 grudnia 2018

Każdy chce być mistrzem

12 grudnia w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się jedenasta edycja Jarosławskich Potyczek Ortograficznych. W tym roku do zmagań o tytuł mistrza ortografii stanęło 160 uczestników.

zobacz materiał »
8 grudnia 2018

25 lat Radio Fara

Radio Fara obchodziło jubileusz 25-lecia swojej działalności.

zobacz materiał »
1 grudnia 2018

Oto Polska właśnie

1 grudnia w Dworze Boratyn odbyło się spotkanie kulturalne. 

zobacz materiał »
2 grudnia 2018

Trzecie urodziny BricoMarche w Jarosławiu

W pierwszy weekend grudnia BricoMarche w Jarosławiu obchodziło swoje trzecie urodziny.

zobacz materiał »