4 marca 2014

Konkursy z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II

Konkursy zostały ogłoszone przez Burmistrza Miasta Jarosławia w związku z przypadającą 27 kwietnia 2014 r. uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II, od 2000 r. Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, by poprzez różne formy przekazu zaprezentować postać Wielkiego Rodaka Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata oraz wyrazić wdzięczność za dar Jego kanonizacji.

Konkurs plastyczny „Święty Uśmiechnięty - Jan Paweł II" skierowany jest do uczniów klas I-VI jarosławskich szkół podstawowych, pozostałe konkursy skierowane są do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Są to: konkurs poetycki „Do Ciebie wołam Człowieku, Ciebie szukam"; literacki o Janie Pawle II; recytatorski „Największą prawdę ludzką odkrywam w tobie co dnia", a także multimedialny „Jan Paweł II - Papież młodych". Termin zgłoszenia mija 31 marca br. Przesłuchania do konkursu recytatorskiego odbędą się 2 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej (gimnazja - godz. 9.00, szkoły ponadgimnazjalne - godz. 12.00). 

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie www.jaroslaw.pl, więcej informacji można uzyskać również w szkołach. Zachęcamy do udziału, czekają atrakcyjne nagrody.

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 marca 2014

Nowy punkt składania zeznań rocznych "PIT"

Urząd skarbowy w Jarosławiu uprzejmie informuje, że w Centrum Handlowym „Pruchnicka” w dniach 14-16 marca 2014 roku zostanie uruchomiony punkt składania zeznań rocznych za 2013 rok drogą elektroniczną.

zobacz materiał »
27 lutego 2014

Podpalony kontener na odpady

W dniu 27.02.2014r. doszło do podpalenia zawartości kontenera na odpady komunalne, znajdującego się na ul. Wąskiej w Jarosławiu.
Ok. godz. 18.37 na miejsce przybyła Straż Pożarna, która ugasiła ogień.

zobacz materiał »
27 lutego 2014

Tłusty Czwartek - sonda uliczna

Tłusty Czwartek - sonda uliczna

zobacz materiał »
27 lutego 2014

Czy wiesz jak powstają pączki ???

Dziś Tłusty Czwartek czy wiesz jak powstają pączki i jaka jest ich historia???

zobacz materiał »
21 lutego 2014

Tygodniowy serwis informacyjny wydanie 16

Tygodniowy serwis informacyjny wydanie 16

zobacz materiał »