6 marca 2014

Teatralny Dzień Kobiet

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu i Grupa Teatralna "Plaster" 6 marca br. zaprezentowali: "Dzień Kobiet w Teatrze",czyli dwa premierowe monodramy „Noc na Mariandzie” wg Olgi Tokarczuk i Romy Ligockiej w wyk. Martyny Krajowskiej oraz „Regał ostatnich tchnień” wg Aglajii Veterayi w wyk. Katarzyny Lis. Obie występujące dziewczyny uczęszczają na zajęcia prowadzone w MOK przez instruktora teatralnego Pawła Srokę i mają już za sobą sukcesy w konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych. Scenariusze i scenografię do spektakli przygotował, będący również ich reżyserem – Paweł Sroka. Opracowanie muzyczne jest dziełem Wiktora Maruta, instruktora muzycznego.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 marca 2014

Sacrum w literaturze i sztuce

W tym roku po raz piętnasty Gimnazjum Sióstr Niepokalanek organizowało wojewódzki konkurs dla gimnazjalistów „Sacrum w literaturze i sztuce”.

zobacz materiał »
26 lutego 2014

Kobiety w życiu Chopina

Tekla Justyna Krzyżanowska, Ludwika Marianna Chopin-Jędrzejewiczowa, Justyna Izabela Chopin-Barcińska oraz Emilia Chopin to kobiety niezwykle ważne i bliskie sercu najznamienitszego polskiego kompozytora - choćby ze względu na więzy pokrewieństwa, które ich łączyły. Ciekawość jednak budzi wątek relacji Chopina z niespokrewnionymi z nim kobietami…ukochanymi, przyjaciółkami, znajomymi.

zobacz materiał »
28 lutego 2014

Wystąpienie dla słuchaczy Akademii Trzeciego Wieku

25 lutego burmistrz Andrzej Wyczawski uczestniczył w spotkaniu studentów-seniorów Akademii Trzeciego Wieku, zorganizowanym w CKiP. Gospodarz miasta przedstawił prezentację multimedialną, w której podsumował miniony rok, mówił również o planach na rok 2014.

 

zobacz materiał »
22 lutego 2014

Teatrzyk w MOK-u "Książę i Żebrak"

Spektakl dla dzieci oparty na powieści Marka Twaina.
Przypadek sprawia, że Książę i Żebrak spotykają się. Okazuje się, że są niezwykle do siebie podobni. Wpadają na pomysł, żeby zamienić się rolami. Każdy z nich ma szansę poznać zupełnie inne życie. Niekoniecznie jest to zamiana na lepsze ... Dzięki temu doświadczeniu Książę poznaje smutny los poddanych, a Żebrak przekonuje się, że życie w pałacu nie jest takie piękne na jakie wygląda. Spektakl uczy jaką wartość ma uczciwość i przyjaźń.

zobacz materiał »
21 lutego 2014

Walentynkowy wieczór POEZJI I PIOSENKI

Walentynkowy wieczór POEZJI I PIOSENKI

zobacz materiał »