4 lipca 2019

Ponad 400 osób na „Ulicy zdrowia”

Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy – to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać dzisiaj (2 lipca) w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Były też punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy „Jarosławskich Amazonek”. Przedsięwzięcie w tym miesiącu cieszyło się zainteresowaniem 407 osób, 21 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku. Kolejny termin 6 sierpnia. 

Akcja umożliwiająca wykonanie podstawowych badań cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzisiaj (2.07) na ul. Grodzkiej ponownie można było bezpłatnie skontrolować stan zdrowia oraz skorzystać z porad specjalistów. Punkty „Ulicy zdrowia" odwiedziło 407 osób. Wśród oferowanych bezpłatnych usług znajdowały się: badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy. Można było też skorzystać z porad „Jarosławskich Amazonek" oraz z konsultacji prowadzonych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy informowali o szkodliwym działaniu promieni UV, zagrożeniach jakie niesie kleszczowe zapalenie mózgu czy zatrucia pokarmowe.

W ramach „Ulicy zdrowia" tradycyjnie już na rynku dostępny był mobilny punkt Podkarpackiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W krwiobusie najcenniejszym płynem podzieliło się 21 osób z 27 zarejestrowanych. 

Comiesięczna akcja realizowana jest w ramach programu „Bezpieczny Jarosław", dzięki współpracy Urzędu Miasta z ośrodkami medycznymi. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona partnerów zachęcamy do kontaktu - tel. 16 624 87 81.

Kolejne terminy: 6 sierpnia, 3 września, 1 października. Do końca roku wizyta krwiobusa (5 listopada, 3 grudnia). 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 czerwca 2019

V zlot Motorbike

V zlot Stowarzyszenia Motocyklowego Motorbike Jarosław miał miejsce 29 czerwca. 

zobacz materiał »
28 czerwca 2019

Honorowe obywatelstwo i Święto Miasta i Gminy

28 czerwca podczas uroczystej sesji Miastaa i Gminy Kańczuga nadano tytuł Honorowego Obywatela. 

zobacz materiał »
30 czerwca 2019

Dni Jarosławia 2019

Michał Szpak i Agnieszka Chylińska, to gwiazdy tegorocznych dni Jarosławia, które odbyły się 29 i 30 czerwca.

zobacz materiał »
28 czerwca 2019

Na Żywo: Uroczysta Sesja Rady Miasta i Gminy w Kańczudze

Uroczysta Sesja Rady Miasta i Gminy w Kańczudze

zobacz materiał »
28 czerwca 2019

Śmiertelny wypadek na ul. Tarnowskiego

Jarosławscy policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 10, w Jarosławiu na ul. Tarnawskiego. W wyniku potrącenia przez kierującego toyotą, śmierć poniósł 85-letni pieszy.

zobacz materiał »