25 lipca 2019

Jedyny taki „Klub Absolwentów”

„Klub Absolwentów” to oryginalna jarosławska propozycja spędzania wolnego czasu przez osoby z niepełnosprawnościami, które były uczestnikami miejscowego warsztatu terapii zajęciowej. Jest on prowadzony w ramach programu „Zajęcia klubowe w Warsztacie Terapii Zajęciowej”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. To między innymi nauka tańca, ale także poznawanie tajników… włoskiej czy greckiej kuchni.  Partnerem projektu jest samorząd powiatowy.

- Program „Zajęcia klubowe w WTZ PSONI Koło w Jarosławiu ma na celu ukazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Zajęcia prowadzone w jego ramach są doskonałą rehabilitacją społeczną i zawodową – mówi Mariusz Mituś, przewodniczący Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu, które prowadzi WTZ.

Projekt jest finansowany ze środków PFRON, a jego partnerem jest samorząd Powiatu Jarosławskiego. – Jednym z priorytetów samorządu powiatowego jest wspieranie wszelkich pozytywnych inicjatyw aktywizujących osoby z niepełnosprawnościami – tłumaczy zaangażowanie starosta jarosławski Tadeusz ChrzanTakie działania są m.in. w zakresie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – wyjaśnia starosta.

W ramach programu powołane zostały cztery sekcje odpowiadające zainteresowaniom i pasjom jego uczestników. W sekcji kulinarnej klubowicze poznają tajniki potraw związanych z różnymi regionami Polski, ale także świata. Kulinarne wrota do świata różnych smaków uchyla Paweł Gradowski, uczestnik programu MasterChef. W sekcji tanecznej uczestnicy swoje taneczne talenty szlifują pod okiem Beaty Południak, instruktorki ze Szkoły Tańca Towarzyskiego System Dance. W ramach zajęć Klubowicze poznać mogą charakterystykę tańców standardowych i latynoamerykańskich. Klubowicze uczestniczący w sekcji sportowej dbają o swoją kondycję pod okiem trenerów personalnych Michała i Mateusza Szczepańskich w czasie zajęć na siłowni Activ Style w Jarosławiu. Ponadto Klubowicze dopingują z całych sił lokalne drużyny tenisa stołowego, piłki ręcznej oraz siatkówki. Wszyscy, czyli 27 osób, uczestniczą w zajęciach sekcji psychologiczno–doradczej. To także wyjazd do spa, wycieczka do Krakowa, dwudniowy wyjazd do Katowic i Oświęcimia czy wydarzenia kulturalne, w tym wyjazdy do filharmonii, teatru czy do kina. - Celem programu jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie zajęć klubowych, jako zorganizowanej formy rehabilitacji – mówi kierownik WTZ Ewa Grabuś.

Informacja opracowana przez Powiat Jarosławski we współpracy z PSONI Koło w Jarosławiu

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

21 lipca 2019

Dni Sieniawy 2019

Mimo deszczu tegoroczne Dni Sieniawy były niezwykle udane! 

zobacz materiał »
23 lipca 2019

Wtorek bez opadów tylko na zachodzie.

We wtorek na zachodzie kraju nie będzie padać. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu do 5 mm. 

zobacz materiał »
22 lipca 2019

Bliżej ludzi

Od długiego czasu wiadomo już, że interesuje nas szybki, łatwy przekaz informacji, najlepiej dostępny w jednym miejscu. Taką możliwość dają nam portale społecznościowe, dzięki którym jesteśmy na bieżąco z interesującymi nas nowinkami dowolnej dziedziny, mamy łatwiejszy kontakt ze znajomymi czy wyszukujemy informacji z naszego najbliższego otoczenia.

zobacz materiał »
22 lipca 2019

100 lat Polskiej Policji

Sto lat temu Sejm Ustawodawczy powołał do istnienia Polską Policję. Utworzona formacja była jednym z symboli naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. 

zobacz materiał »
16 lipca 2019

Najważniejszy jest patriotyzm gospodarczy

16 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się seminarium pn. „Zielony Powiat Przeworski”.

zobacz materiał »