16 października 2019

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II ma nową stołówkę

Remont stołówki w Szkole Podstawowej nr 8 Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II dobiegł końca. Placówka ta jako jedna z nielicznych na Podkarpaciu otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu. Na otrzymaną kwotę 100 000 złotych składa się wkład własny Powiatu Jarosławskiego - 20 000 złotych oraz wartość dofinansowania z programu - 80 000  złotych.

- W nowej jadalni z zdrowych posiłków, przygotowywanych we własnej kuchni, korzystać będą uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy oraz wychowankowie mieszkający w internacie - wyjaśnił dyrektor placówki Wojciech Głąb. 

Otrzymane środki przeznaczono na prace remontowe w pomieszczeniach stołówki oraz zakup wyposażenia gastronomicznego do kuchni i jadalni. 

Zdjęcia nadesłane przez Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatu Jarosławskiego

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 października 2019

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Jarosławskich szkołach

Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej odbywają się w szkołach i instytucjach już od kilku dni. Święto wypadające dzisiaj jest okazją do odznaczenia zasłużonych pracowników oświaty. 

zobacz materiał »
12 października 2019

Rok akademicki na PWSTE oficjalnie rozpoczęty.

Rok akademicki na PWSTE oficjalnie rozpoczęty. Inauguracja odbyła się w Centrum Kultury Akademickiej na terenie kampusu uczelni. 

zobacz materiał »
11 października 2019

Centrum Popularyzacji Nauki - wspólne plany PWSTE i Gminy Miejskiej Jarosław

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu nawiązała z Gminą Miejską Jarosław współpracę, której owocem ma być powstanie na terenie miasta Centrum Popularyzacji Nauki. 

zobacz materiał »
8 października 2019

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Jarosławiu

Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan byli gospodarzami tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

zobacz materiał »
4 października 2019

II Konferencja Regionalna Programu Erasmus + i PO WER w Jarosławiu

Konferencja zorganizowana dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Dotyczyła ona możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych – od pomysłu do projektu. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd powiatowy, a honorowym patronatem objął go starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

zobacz materiał »