12 listopada 2019

Podsumowanie sportowego weekendu (9-10 listopada) w Jarosławiu.

Jarosławscy kibice po tym weekendzie nie powinni narzekać, nasi reprezentanci odnieśli kolejne ligowe zwycięstwa.

IV LIGA Podkarpacka - 9 listopada, 13:00
JKS 1909 Jarosław - Partyzant Targowiska 2-0 (0:0)

JKS odniósł ósme zwycięstwo w trwającym sezonie ligowym. Tym razem "3" oczka udało się zdobyć w końcowych minutach spotkania z Partyzantem. Wynik otworzył w 82' minucie Kamil Bała a w 87' minucie pewnie rzut karny wyegzekwował Sebastian Pawlak dając zwycięstwo 2-0. Przed zakończeniem rundy JKS zajmuje 4. miejsce w lidze (28 punktów).

---------

Siatkówka 1 liga kobiet - 9 listopada, 16:00
SAN-Pajda Jarosław - Karpaty Krosno 3-0 (25:18, 25:19, 25:20)

Siatkarki jarosławskiego SAN-Pajda pewnie pokonały zespół z Krosna. Zespół przystępował do meczu z założeniem kompletu punktów, ponieważ w innym meczu toczyła się walka o 1.miejsce. Podopieczne Piotra Pajdy zrealizowały plan w 100%, a Solna Wieliczka (16 punktów, 8 meczy) przegrała na wyjeździe mecz z liderem Joker Świecie (20 punktów, 7 meczy). San-Pajda zajmuje 2. miejsce z dorobkiem 18 punktów po 7. spotkaniach. Najbliższy mecz już w środę - II runda Pucharu Polski w Jarosławiu!

---------

Koszykówka 2LM, grupa C - 9 listopada, 20:00
AZS PWSTE Jarosław - MCKiS Jaworzno 78-62 (21:22, 19:13, 23:11, 15:16)

Koszykarze PWSTE przerywają passę dwóch porażek z rzędu. Zwycięstwo z MCKiS Jaworzno to kolejny krok ku utrzymaniu na II ligowych parkietach. Najwięcej punktów zdobyli: Artur Mikołajko (25 punktów), Łukasz Krawiec (20 punktów) po stronie gospodarzy, a w szeregach gości Paweł Bogdanowicz (19 punktów).

---------

A KLASA Jarosław - 10 listopada, 14:00
Przedmieście Jarosław - Wietlin 0-2
Delin Munina - Błękitni Pełkinie 0-4

Na boiskach A klasy Jarosław bez niespodzianek. Beniaminek z Przedmieścia przegrał z wyżej notowanym rywalem - Wietlinem 0-2. Z kolei podopieczni Michała Bloka osłabieni wykluczeniami za kartki z poprzednich spotkań musieli zagrać mecz w "10" i uznać wyższość przyjezdnych, którzy zainkasowali im 4 bramki.

---------

Piłka ręczna, I LIGA kobiet - 9 listopada, 14:00
Korona Handball Kielce - TS MKS San Jarosław 40-14 (17:6)

Srogiej porażki doznały nasze pierwszoligowe szczypiornistki MKS-u San Jarosław. Zespół z Kielc będący trzecią siłą w lidze od pierwszych minut zdeklasował jarosławski zespół. MKS nadal zajmuje 3 miejsce od końca w ligowej tabeli, mając 1 zwycięstwo.

---------

PGNiG Superliga Kobiet - 9 listopada, 18:00
PZ Stoisław Koszalin - EUROBUD JKS Jarosław 29-29 (2-4 karne)

Szczypiornistki EUROBUD Jarosław odniosły sensacyjne zwycięstwo w Koszalinie, po rzutach karnych dopisały kolejne ligowe punkty do tabeli PGNiG Superligi. Zwycięstwo daje już 10 punktów zapasu nad miejscem spadkowym, które zajmuję nasz najbliższy przeciwnik - Ruch Chorzów. Przy "dobrych" rozstrzygnięciach w pozostałych meczach i zwycięstwie jarosławianek w najbliższą sobotę ten rok mogą zakończyć na 3. miejscu - wznowienie rozgrywek w styczniu.