21 listopada 2019

Sukcesy młodej i zdolnej młodzieży

Nie tak dawno odbył się ogólnopolski konkurs „Mistrzowie i patrioci” organizowany pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Wzięła w nim udział Justyna Homa uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, zdobywając wyróżnienie pierwszego stopnia. - Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej - wyjaśnia Jolanta Moskwa, dyrektor I LO. - Z kilkuset szkół z całej Polski wpłynęła ogromna ilość prac niemal 1,2 tyś. Tym większa jest duma Justyny, że znalazła się w gronie wyróżnionych.

W dniu 10 grudnia w Pałacu Prezydenckim w Sali Kolumnowej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród.

Równie ważnym sukcesem dla uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i klasy III Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu, Izabeli Dobrowolskiej, jest Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. które otrzymała 30 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Warto dodać, że Izabela otrzymała również Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego na okres 2019 - 2020 r. - mówi dyrektor I LO w Jarosławiu, Jolanta Moskwa. - Iza jest już laureatką wielu prestiżowych konkursów muzycznych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 listopada 2019

XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

W tej edycji organizowanego od 2008 roku konkursu udział wzięło blisko 150 uczestników. Wśród nich znaleźli się między innymi starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz.

zobacz materiał »
8 listopada 2019

Jarosławski geniusz

Zobacz wywiad z Emilią Matrejek. Absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz laureatka konkursu „Matura na 100%” opowiada o nauce, swojej pasji i planach na przyszłość.

zobacz materiał »
20 września 2019

Konkurs "Matura na 100 procent” - Jarosław ma swoją Laureatkę

Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Liecalnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu została Lauretką konkursu "Matura na 100%". 

zobacz materiał »
14 października 2019

Nowy rozdział studiów na Podkarpaciu

Studenci pragnący studiować psychologię nie muszą już wyjeżdżać z Podkarpacia.

zobacz materiał »
16 października 2019

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II ma nową stołówkę

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu zakończono prace remontowe i oddano do użytku odnowioną stołówkę dla wszystkich uczniów. OSW jest placówką prowadzoną przez Powiat Jarosławski.

zobacz materiał »