14 marca 2014

Karta Młodego Przedsiębiorcy

W piątek, 14 marca, w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Chopina odbyła się konferencja inaugurująca wprowadzenie Karty Młodego Przedsiębiorcy w powiecie jarosławskim.

KMP to rozwiązanie, które zostało wprowadzone w Powiecie Nyskim dzięki programowi InNowacyjna Nysa. Stąd podczas jarosławskiej konferencji starostowie jarosławski Jerzy Batycki i nyski Adam Fujarczuk podpisali porozumienie, na mocy którego powiat jarosławski może korzystać z pomysłów i rozwiązań sprawdzonych już w powiecie nyskim.

Założeniem Karty Młodego Przedsiębiorcy jest promowanie przedsiębiorczości wśród osób młodych, do 30 roku życia. Na udziale w programie zyskują zarówno zaczynające działalność gospodarczą młodzi ludzie, jaki i właściciele już działających firm. Młodzi biznesmeni dzięki posiadaniu Kary mogą korzystać ze zniżek na zakup produktów lub usług, które oferują działające na terenie powiatu firmy. Te z kolei, dzięki udziałowi w programie mają szansę nie tylko na polepszenie wizerunku i bezpłatną promocję, ale przede wszystkim na pozyskanie nowych klientów.

Szczegółowe założenia programu i korzyści z niego płynące przedstawił Marek Rymarz z Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. Konferencja była także okazją do wręczenia kart Młodego Przedsiębiorcy, które z rąk starostów jarosławskiego i nyskiego oraz Rafała Młynarskiego, dyrektora jarosławskiego PUP odebrało 19 młodych osób i certyfikatów dla partnerów programu, które wręczyli starostowie i etatowy członek Zarządu Powiatu Zofia Karwańska. Do programu przystąpiło 50 firm z terenu powiatu jarosławskiego o różnych profilach działalności. Są wśród nich np. biura rachunkowe, firmy budowlane, hotele i stacje paliw, ale też zakłady użyteczności publicznej, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy. 

TX: Magdalena Pszon

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 marca 2014

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Podobnie jak w latach ubiegłych, w Wielkim Poście Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu organizowała Drogę Krzyżową ulicami miasta. 

zobacz materiał »
15 marca 2014

Pożar Młodnika w Woli Roźwienickiej

Potocznie mówi się, że to ludzka bezmyślność, brak wiedzy... Ekolodzy, leśnicy, naukowcy mówią, że dla świata przyrody wypalanie traw to katastrofa ekologiczna. Strażacy określają ten problem jako WIOSENNE ZAGROŻENIE POŻAROWE.

zobacz materiał »
12 marca 2014

Już dziś "Starcie niepokonanych medalistów"

Kolping Frac Jarosław dziś o 18.30 podejmie we własnej hali Olimpię-Unię Grudziądz w meczu 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Konfrontacja brązowego ze złotym medalistą rozgrywek może przesądzić o pierwszym miejscu w tabeli przed play-off.
zobacz materiał »
9 marca 2014

Tygodniowy serwis informacyjny wydanie 18

Tygodniowy serwis informacyjny wydanie 18

zobacz materiał »
6 marca 2014

Przekazanie nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych

W dniu 6 marca w Komendzie Powiatowej PSP w Jarosławiu odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu.

zobacz materiał »