26 października 2020

"Piekło kobiet" - relacja!

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która niemal zupełnie zakazała aborcji w naszym kraju. 25 października również w Jarosławiu i Przeworsku odbyły się protesty pod hasłem "piekło kobiet."


Czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, że aborcja ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z Konstytucją RP, wywołało falę protestów.

I wprawdzie wyczytać możemy liczne nagłówki, że to "strajk kobiet" jednak w zrzeszonych na licznych grupach związanych z tym tematem odnaleźć możemy wielu mężczyzn wspierających i stojących murem za protestującymi kobietami,

"Włączyłem się do akcji, ponieważ czuję niesprawiedliwość tej decyzji. TK swoim orzeczeniem zabronił kobietom decydowania w tak poważnej kwestii, jak nieodwracalne wady genetyczne ich płodów. Każda kobieta powinna mieć wybór w tak ważnej dla niej kwestii." - mówił Pan Łukasz Rydzik

Frekwencja wczorajszego strajku w Jarosławiu przerosła oczekiwania samej organizatorki protestu w naszym mieście jak twierdzi Pani Emilia "Zainteresowanych na Facebooku było ponad 700. Odezwało się do mnie mnóstwo osób z pomocą stąd wczoraj megafon, nagłośnienie, transmisja na żywo."

Sam protest rozpoczął się o godzinie 17 przed wejściem do rynku w bezpiecznej odległości oraz z uwzględnieniem panującego reżimu sanitarnego. Następnie ruszył pond siedzibę PiS-u przy Rynku 6, gdzie złożone zostały znicze, wieszaki i transparenty. Następnie droga protestu prowadziła pod starostwo powiatowe. Nie obyło się bez niepochlebnych okrzyków w kierunku rządzących.

"W całej Polsce dokonano tylko ok. 1000 takich zabiegów co pokazuje, że Polki decydują się na to tylko w ostateczności. Zamiast cieszyć się, że medycyna pozwala nam na szybkie diagnozowanie takich przypadków, skazujemy te dzieci, kobiety i całe rodziny na potworny ból donoszenia ciąży, które w większości i tak zakończą się śmiercią dzieci i wielką traumą kobiet."- mówią uczestnicy.

Fot. Wiesław Woś

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 października 2020

Skrzydła Pamięci

W związku z przypadającą w bieżącym roku 80. rocznicą Bitwy o Anglię podjęta została inicjatywa uhonorowania grupy 68 lotników (kobiet i mężczyzn) związanych z Ziemią Jarosławską, którzy podczas II wojny światowej walczyli w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie.

zobacz materiał »
9 października 2020

Noc Księgarń 2020 To zdecydowanie największe wydarzenie literackie tej jesieni!

Opisywane przez nas wydarzenie jest  to ogólnopolski festiwal literacki organizowany od jesieni 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut.

zobacz materiał »
5 października 2020

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” przysięgali w Dębicy

W niedzielę, 4 października na stadionie miejskim przy ulicy Saperów słowa roty wypowiedziało 66 żołnierzy ochotników 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Wśród nich było 28 studentów i uczniów szkół ponad podstawowych oraz 18 kobiet. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, wojska, duchowieństwa oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

zobacz materiał »
23 września 2020

Śladami Wrześniowych Orłów

"81 lat temu niebo nad naszym regionem, choć równie pogodne, nie było tak spokojne. Trwała tu mordercza walka polskich lotników z przeważającymi siłami niemieckiego Luftwaffe. Ginęli walcząc. Miejsca w których polegli odwiedziliśmy już po raz czwarty podczas Rowerowego Rajdu Śladami Wrześniowych Orłów, pod patronatem honorowym starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota, by uczcić ich pamięć w rocznicę tragicznych wydarzeń(..)"

zobacz materiał »
18 września 2020

Wspomnienia losów zesłanych na Syberię

Co roku, 17 września, w rocznicę tejże napaści, obchodzony jest Dzień Sybiraka, który od 2013 roku ma status święta państwowego. Tego dnia wspominane są losy zesłanych na Syberię, przypominana jest w różnych formach historia tułaczego losu, tragedia, która spotkała i odcisnęła niezwykłe piętno na całym życiu wszystkich zesłańców. Dla Sybiraków i Kresowian to szczególnie wymowny czas.

zobacz materiał »