30 października 2020

Konkurs na najlepsza pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych! - wręczenie

26 października 2020 r. w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcina Romanowskiego, miało miejsce wręczenie nagród laureatom drugiej już edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych.

Tak jak w poprzedniej edycji, nagrodzone zostały prace z różnych dziedzin prawa.

Ze względu jednak na obecną sytuację epidemiologiczną uroczystość odbyła się wyłącznie z udziałem laureatów ( dwóch z nich niestety nie mogło uczestniczyć w wydarzeniu).

Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości dr hab. Marcin Wielec pogratulował zwycięzcom i zaznaczył, że konkurs na stałe wpisał się w działalność Instytutu. Również wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski podkreślił, że konkurs stał się już pewną tradycją i pozwala w sposób szerszy upowszechniać osiągnięcia rodzimej nauki prawa, Przewodniczący Kapituły Konkursu, dr hab. Bogumił Szmulik, prof. UKSW w wygłoszonej laudacji pogratulował zwycięzcom życząc im kolejnych sukcesów zawodowych i naukowych.

 

Żywimy nadzieję, że za niecały rok konkurs ponownie skupi wybitnych naukowców, a uroczystość wieńcząca go, odbędzie się w znacznie szerszym gronie. Już teraz zapraszamy do udziału w zmaganiach!

Źródło: isw.gov.pl

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 października 2020

"Piekło kobiet" - relacja!

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która niemal zupełnie zakazała aborcji w naszym kraju. 25 października również w Jarosławiu i Przeworsku odbyły się protesty pod hasłem "piekło kobiet."

zobacz materiał »
14 października 2020

Skrzydła Pamięci

W związku z przypadającą w bieżącym roku 80. rocznicą Bitwy o Anglię podjęta została inicjatywa uhonorowania grupy 68 lotników (kobiet i mężczyzn) związanych z Ziemią Jarosławską, którzy podczas II wojny światowej walczyli w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie.

zobacz materiał »
9 października 2020

Noc Księgarń 2020 To zdecydowanie największe wydarzenie literackie tej jesieni!

Opisywane przez nas wydarzenie jest  to ogólnopolski festiwal literacki organizowany od jesieni 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut.

zobacz materiał »
5 października 2020

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” przysięgali w Dębicy

W niedzielę, 4 października na stadionie miejskim przy ulicy Saperów słowa roty wypowiedziało 66 żołnierzy ochotników 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Wśród nich było 28 studentów i uczniów szkół ponad podstawowych oraz 18 kobiet. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, wojska, duchowieństwa oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

zobacz materiał »
23 września 2020

Śladami Wrześniowych Orłów

"81 lat temu niebo nad naszym regionem, choć równie pogodne, nie było tak spokojne. Trwała tu mordercza walka polskich lotników z przeważającymi siłami niemieckiego Luftwaffe. Ginęli walcząc. Miejsca w których polegli odwiedziliśmy już po raz czwarty podczas Rowerowego Rajdu Śladami Wrześniowych Orłów, pod patronatem honorowym starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota, by uczcić ich pamięć w rocznicę tragicznych wydarzeń(..)"

zobacz materiał »